Tři roky vězení za zneužití bluetooth

Tři roky vězení za zneužití bluetooth
V Kuvajtu se dostal do parlamentu návrh zákona, podle kterého by člověk zneužívající technologii bluetooth mohl za svůj prohřešek zaplatit vězením v délce od šesti měsíců do tří let. Zprávu dnes uvedl místní deník Kuwait Times.

Návrh podal člen parlamentu Mohammad Al-Khalifa, který poukazuje na neustále se zvyšující zneužívání moderních komunikačních technologií. Podle něj se musí zavčas takové jednání začít tvrdě trestat. Proto se snaží prosadit nový odstavec do již takřka třicet let starého zákona, který by tímto mohl potrestat obtěžování prostřednictvím telefonu. Jako odůvodnění jeho návrhu poukazuje na skutečnost, že existují lidé, kteří si posílají pomocí nových technologií audio a video nahrávky jiných lidí v „choulostivých“ situacích, obzvlášť žen. Tímto se dopouštějí hrubého zásahu do soukromí těchto lidí.

Rovněž prý podobně dochází ke zneužívání technologie bluetooth. Někteří lidé posílají prostřednictvím bluetooth do svého okolí nevyžádaná data s urážlivými tématy. Khalifa tvrdí, že lidé kteří úmyslně spáchají takový čin a nevybíravě tak zasáhnou do soukromí cizích lidí, zasluhují až tříletý trest vězení.

Témata článku: Bluetooth

10 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Delwin 4. 10. 2004 10:28:25
    je je a kde se to da sehnat nevite to nekdo?????Dik.
  • XXTeens 28. 9. 2004 19:03:25
    Bluesnarfing je vykrádání dat v mobilním telefonu (kontaktů, SMS apod.)...
  • Tony 28. 9. 2004 18:57:06
    co je to snarfování po BT ? Díky
Určitě si přečtěte

Na co si dát pozor při výběru Bluetooth sluchátek a reproduktorů

Na co si dát pozor při výběru Bluetooth sluchátek a reproduktorů

** Sluchátka s AAC hledáte, když máte v kapse Apple iPhone ** AptX chcete, když máte Android s čipsetem od Qualcommu ** Obejdete se i bez těchto zaklínadel moderní doby?

29.  4.  2017 | Kůžel Filip, Puk Jaromír | 39


komerční sdělení

Komerční sdělení