Tři roky vězení za zneužití bluetooth

V Kuvajtu se dostal do parlamentu návrh zákona, podle kterého by člověk zneužívající technologii bluetooth mohl za svůj prohřešek zaplatit vězením v délce od šesti měsíců do tří let. Zprávu dnes uvedl místní deník Kuwait Times.

Návrh podal člen parlamentu Mohammad Al-Khalifa, který poukazuje na neustále se zvyšující zneužívání moderních komunikačních technologií. Podle něj se musí zavčas takové jednání začít tvrdě trestat. Proto se snaží prosadit nový odstavec do již takřka třicet let starého zákona, který by tímto mohl potrestat obtěžování prostřednictvím telefonu. Jako odůvodnění jeho návrhu poukazuje na skutečnost, že existují lidé, kteří si posílají pomocí nových technologií audio a video nahrávky jiných lidí v „choulostivých“ situacích, obzvlášť žen. Tímto se dopouštějí hrubého zásahu do soukromí těchto lidí.

Rovněž prý podobně dochází ke zneužívání technologie bluetooth. Někteří lidé posílají prostřednictvím bluetooth do svého okolí nevyžádaná data s urážlivými tématy. Khalifa tvrdí, že lidé kteří úmyslně spáchají takový čin a nevybíravě tak zasáhnou do soukromí cizích lidí, zasluhují až tříletý trest vězení.

Diskuze (10) Další článek: Aktuálně: živé fotografie Nokie 6670

Témata článku: Bluetooth, Zneužití, Vězení, Rok, Rok vězení, BLU

Určitě si přečtěte