Trochu mimo téma: o toleranci v diskusích

Tato bleskovka nemá nic společného s novým mobilem nebo službou operátora. Včera jsem v jedné diskusi, která se týkala telefonů Nokia (jak typické) objevil uprostřed nadávek a vzájemných obviňování nádhernou reakci. Zaslouží si, aby byla vystavena. Mimo jiné plně vyjadřuje názor redakce:

Milý mladý muži, jednou za pár let ti bude tolik co mně a třeba pochopíš, že výrazy jako „blbý lidi“, či „vylízané palice“ nejsou to pravé, s čím se člověk může prezentovat v diskuzích. Jsi velmi mladý, což tvé výrazy i názory omlouvá. Myslím, že jsem v tvém věku nebyl jiný.
 
Ber to prosím jen jako názor někoho, kdo má o trochu víc zkušeností než ty, nikoliv jako výzvu pro dlouhou, nic neřešící diskuzi. Neříkám, že tvé názory jsou špatné. Jen mi vadí, že považuješ za špatné ty, kteří mají jiný názor. Tolerance a ochota respektovat i názory těch, kterým Nokia vyhovuje, je to, co mi v tvém příspěvku chybí.
 
Znovu opakuji – nechci rozdmýchávat vášně. Jen se snažím vysvětlit, že ti, kteří zrovna nekopou za tvůj tým, ať už má jakékoliv barvy a jméno, nemusí být nutně tvoji nepřátelé. Mají prostě jen jiný názor a začít jim hned nadávat mi přijde, když nic jiného, tak dětinské.
 
Pozoruji obecně tento trend lidí, kteří zde napíší jednu dvě řádky ve kterých zkritizují nevybíravým způsobem názory druhých, bez ochoty o tom trochu víc přemýšlet. Přeju ti hodně spokojenosti s tvým telefonem, ať už je to jakákoliv značka a pokud možno, co nejméně setkání s těmi, kteří by tě jen pro to, jaký sis zvolil telefon, zkritizovali.
 
(redakčně trochu upraveno a zkráceno)
Do kamene tesat...
Diskuze (20) Další článek: Recenze sluchátek Sony Ericsson Akono: bezdrátová trojice

Témata článku: Disk

Určitě si přečtěte