Trochu mimo téma: o toleranci v diskusích

Tato bleskovka nemá nic společného s novým mobilem nebo službou operátora. Včera jsem v jedné diskusi, která se týkala telefonů Nokia (jak typické) objevil uprostřed nadávek a vzájemných obviňování nádhernou reakci. Zaslouží si, aby byla vystavena. Mimo jiné plně vyjadřuje názor redakce:

Milý mladý muži, jednou za pár let ti bude tolik co mně a třeba pochopíš, že výrazy jako „blbý lidi“, či „vylízané palice“ nejsou to pravé, s čím se člověk může prezentovat v diskuzích. Jsi velmi mladý, což tvé výrazy i názory omlouvá. Myslím, že jsem v tvém věku nebyl jiný.
 
Ber to prosím jen jako názor někoho, kdo má o trochu víc zkušeností než ty, nikoliv jako výzvu pro dlouhou, nic neřešící diskuzi. Neříkám, že tvé názory jsou špatné. Jen mi vadí, že považuješ za špatné ty, kteří mají jiný názor. Tolerance a ochota respektovat i názory těch, kterým Nokia vyhovuje, je to, co mi v tvém příspěvku chybí.
 
Znovu opakuji – nechci rozdmýchávat vášně. Jen se snažím vysvětlit, že ti, kteří zrovna nekopou za tvůj tým, ať už má jakékoliv barvy a jméno, nemusí být nutně tvoji nepřátelé. Mají prostě jen jiný názor a začít jim hned nadávat mi přijde, když nic jiného, tak dětinské.
 
Pozoruji obecně tento trend lidí, kteří zde napíší jednu dvě řádky ve kterých zkritizují nevybíravým způsobem názory druhých, bez ochoty o tom trochu víc přemýšlet. Přeju ti hodně spokojenosti s tvým telefonem, ať už je to jakákoliv značka a pokud možno, co nejméně setkání s těmi, kteří by tě jen pro to, jaký sis zvolil telefon, zkritizovali.
 
(redakčně trochu upraveno a zkráceno)
Do kamene tesat...
Diskuze (20) Další článek: Recenze sluchátek Sony Ericsson Akono: bezdrátová trojice

Témata článku: Téma, Disk


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40