Trojice záhadných Nokií zná své jméno

Je to jen pár dní, co jsme přinesli první informace o chystaných modelech špičkové N-series (čtěte ZDE) a už tu máme nový únik. Tentokrát je to rovnou trojice mobilů, která bude stát na nižší platformě Series 40. Právě v minulém týdnu Nokia informovala o nové evoluci tohoto svého systému. O inovacích si můžete přečíst v naší bleskovce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia N81 • Nokia N82

Tentokrát nejsou zprávy podloženy žádným obrázkem, vezměme tedy zavděk alespoň několika (zatím neoficiálními) údaji. Známa není ani doba představení mobilů, Nokia tak činí neočekávaně při různých více či méně významných příležitostech.

Nokia 6263

Mobilní telefon střední třídy bude spíše strohým a seriózním pracantem. Dostane podporu sítí třetí generace, pravděpodobně však bez čelní kamerky pro videohovory, 3G tedy bude sloužit spíše jako datový komunikátor ať už ve spojení s notebookem, nebo s vestavěnými aplikacemi. Displej s rozlišením 240 × 320 bodů je dnes u značky takovým lepším standardem. O tom, že novinka přece jen nebude pouze o práci svědčí přítomnost technologie Bluetooth 2.0 s profilem A2DP pro stereo sluchátka.

Nokia 7500

Druhá očekávaná novinka bude obdařena podobně jako ta předchozí. Hlavním rozdílem však bude design. Nokia 7500 bude elegantním, módním a reprezentativním kouskem elektroniky.

Nokia 6555

Jedinou zmínkou o existenci, nebo přípravě tohoto telefonu je, že se jeho jméno předčasně objevilo v některých roletkách na webu Nokie. Podle neověřených informací bude tento model pracovat v sítích CDMA. Dá se tedy předpokládat, že bude stejně jako nedávno představený model 2505 další zbraní Nokie pro útok na čínský trh.

Diskuze (1) Další článek: Haier Sterling: lesklejší než Shine

Témata článku: Nokia, Nokia 6555, Nokia 7500 Prism, Nokia N81, Nokia N81 8GB, Nokia N82

Určitě si přečtěte