Truphone: první VoIP hovor z iPhonu

Truphone: první VoIP hovor z iPhonu

Konektivitu Wi-Fi je možné využívat v iPhonu pro rychlé brouzdání internetem. Většinu spořivých uživatelů jistě napadla myšlenka provozovat iPhone prostřednictvím Wi-Fi také jako internetový telefon. Celkem pochopitelně Apple s ohledem na operátora tuto funkcionalitu ve svém produktu neumožnil, ale bylo otázkou času, kdy se někomu podaří vytvořit potřebnou aplikaci.

A to se povedlo společnosti Truphone, která působí především jako VoIP operátor a nabízí vlastní aplikaci pro VoIP služby na telefony se Symbianem. Truphone demonstroval na akci DEMOfall 07 v San Diegu VoIP hovor mezi dvěma iPhony prostřednictvím standardního protokolu SIP a servery Truphone. Tedy zcela nezávisle na mobilní síti. Telefon přitom nebylo nutné odblokovat.

Z této správy by mohl být operátor AT&T a také evropský O2 dost nešťastný. Myslím si ale, že se VoIP mezi majiteli iPhonu příliš nerozšíří. Kvůli svým jablečným miláčkům platí nemalé měsíční paušály, za které dostanou hromadu volných minut každý měsíc. Důvod volat zdarma přes internet tak budou mít jen někteří náruživí telefonisté.

Témata článku: Apple iPhone 4GB

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Schre! 27. 9. 2007 14:20:05
    Z této správy by mohl být operátor AT&T a také evropský O2 dost nešťastný....
  • Cvutko 27. 9. 2007 12:29:10
    Také mi není jasné, co spravují?!
  • cyberman 27. 9. 2007 9:27:21
    n omalo tam byt "nasracky" ale echelon to odfiltroval a odstranil..

komerční sdělení

Komerční sdělení