Twist Data Unlimited a zlevnění GPRS (oficiálně)

Tisková zpráva

  • T-Mobile nabízí mobilní připojení na internet za paušál také na Twist kartách
  • Tarifní zákazníci zaplatí za neomezený přístup k internetu pouhých 699 Kč

Praha 30. dubna 2004 – Jednu novinku a výrazné zlevnění neomezeného přístupu na internet připravil pro své zákazníky T-Mobile. Ideálním řešením pro uživatele, kteří chtějí být mobilně připojeni, a přitom nechtějí podepisovat žádnou smlouvu, je možnost zakoupit si předplacenou kartu s tarifem Twist Data Unlimited. Tento neomezený přístup za paušál nabízí T-Mobile na domácím trhu jako jediný mobilní operátor. Tarifní zákazníky, kteří až dosud platili za neomezený internet 999 Kč měsíčně, nadále vyjde trvalé připojení téměř o třetinu levněji než doposud.

Nový Twist Data Unlimited

Novou, speciální edici Twist karet s přednastaveným tarifem Twist Data Unlimited může využít každý, kdo potřebuje být trvale připojen, a přitom se nechce vázat žádnou smlouvou. Za měsíční poplatek ve výši 850 Kč (714 Kč bez DPH) získá uživatel možnost neomezeného přístupu na internet a WAP prostřednictvím GPRS. Další výhodou předplacené karty je, že za datové přenosy platí zákazník pouze v době, kdy je bude skutečně využívat. Poplatek je totiž strháván z předplaceného kreditu předem na měsíční období, pro které si chce zákazník neomezený internet předplatit. V případě, že si do této doby nedobije, poplatek mu stržen není a GPRS bude dále využívat až tehdy, kdy si kredit znovu dobije a bude na něm mít částku rovnající se alespoň výši měsíčního poplatku. O blížícím se dni, kdy je pro přístup na internet v dalším měsíčním období potřeba dobít, bude zákazník informován prostřednictvím SMS, a to pět dní předem.

Nová Twist karta v edici Twist Data Unlimited vyjde zákazníka na cenu shodnou s měsíčním poplatkem, tj. 850 Kč. Tato cena již zahrnuje měsíc neomezeného přístupu na internet (začíná běžet od okamžiku aktivace SIM karty) a také kredit ve výši 50 Kč pro volání či například odesílání SMS. Ceny těchto služeb jsou shodné s tarifem Twist Standard. Všichni majitelé karet se speciálním twistovým tarifem přitom mohou stejně jako ostatní zákazníci využít výhod nejrychlejšího GPRS připojení na internet na českém trhu: data lze stahovat rychlostí až 85,6 kbps a tuto rychlost je možné dále zvýšit díky službě GPRSpeed. Pro pohodlné a jednoduché nastavení počítače pro přístup na internet prostřednictvím GPRS je připraven software T-Mobile Communication Centre, který bude dodáván na CD spolu se SIM kartou s tarifem Twist Data Unlimited. Zdarma si jej lze také stáhnout na webových stránkách společnosti.

Ceny jsou uvedeny včetně 19% DPH. SIM kartu s předplaceným tarifem Twist Data Unlimited si zákazníci mohou pořídit od května v prodejní síti T-Mobile.

Zlevnění neomezeného internetu pro tarifní zákazníky

Až dosud mohli tarifní zákazníci stahovat data za měsíční poplatek ve výši 999 Kč. Nyní je neomezený přístup na internet a WAP vyjde na pouhých 699 Kč. Na tuto částku se totiž snižují měsíční poplatky u obou „neomezených“ tarifů: GPRS Unlimited a Data Unlimited. Druhý jmenovaný tarif se od prvního liší především v tom, že funguje na samostatné SIM kartě, a zákazník už tedy nemusí platit žádný další měsíční poplatek za základní tarif. Navíc při aktivaci tarifu Data Unlimited a uzavření účastnické smlouvy na dva roky je možné získat datový modem Siemens MC39i nebo kartu Option GPRS PCMCIA za pouhou 1 Kč včetně DPH.

Ti uživatelé, kteří využili speciální nabídku v rámci tarifu GPRS Business, tj. pořídili si jej do 31. března a měli mít za měsíční poplatek 699 Kč neomezené GPRS až do konce června, budou v průběhu května automaticky převedeni do tarifu GPRS Unlimited. Zůstane jim tedy zachován stejný měsíční poplatek, který platili až doposud, a neomezené GPRS budou mít i po 30. červnu. Zákazníci, kteří si tarif GPRS Business aktivovali 1. dubna a později, nadále zaplatí oproti původním 699 Kč měsíčního poplatku pouhých 499 Kč. Nová cena zahrnuje stejně jako dříve 50 MB pro přístup na internet přes GPRS. I tito zákazníci však mohou prostřednictvím infolinky požádat o změnu tarifu na GPRS Unlimited, a za stejný měsíční poplatek, jaký platili doposud, získají neomezené GPRS.

Ceny jsou uvedeny bez 19% DPH. Veškeré cenové změny jsou platné od prvního dne zúčtovacího období začínajícího po 1. 5. 2004 včetně.

Diskuze (31) Další článek: Soutěž Fotomobility: foťte auta a vyhrajte

Témata článku: Twist, Data, GPRS


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 55

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9