Txtr Beagle: nejlevnější čtečka elektronických knih přijde na 300 Kč

Txtr Beagle: nejlevnější čtečka elektronických knih přijde na 300 Kč

Ceny za hardware a technologie klesají stejným tempem, jako zrychluje jejich vývoj. V Indii se prodávají jednoduché tablety s Androidem za cenu kolem 700 korun a i kvalitní čtečky knih například od Amazonu jsou na ceně sto dolarů, což je na našem trhu trochu nad dva tisíce korun. Obsah je důležitější a z dlouhodobého hlediska potenciálně mnohem dražší než hardware, s čímž počítají i výrobci a prodávají takový hardware takřka za náklady.

Podobně to bylo i v začátcích prodejů herních konzolí. Zisk se očekává především z obsahu a dalších služeb v rámci platformy, případně v pozdějších fázích výroby. V podobném stylu chce na trh zaútočit superlevná čtečka elektronických knih Txtr beagle „read | only“, která má být v prodeji za cenu 13 dolarů, což je i v přepočtu na naše podmínky pouze 300 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Txtr Beagle - superlevná čtečka kni má kompaktní rozměry a stojí 300 korun

Nízká cena ale také znamená velmi omezené možnosti a technologie. Čtečka má pětipalcový e-ink displej s rozlišením 800 × 600 a nedisponuje Wi-Fi ani žádným integrovaným systémem pro aplikace nebo nákup. Komunikace a nahrání knížek probíhá pouze přes Bluetooth spojení se smartphonem (pro začátek Apple iOS a Android). Až na něm běží aplikace, skrze kterou si knížku koupíte.

Txtr Beagle má rozměry 14 × 10,5 × 0,48-1,4 cm a hmotnost 128 gramů. O napájení se starají dvě AAA baterie. Výdrž by měla stačit na přečtení dvanácti až patnácti knih. Pro ukládání až pěti knih slouží interní 4GB flash paměť a podporována je většina formátů včetně epub nebo PDF. Čtečka bude v prodeji ve čtyřech barevných provedeních.

Na oficiálních stránkách je možné se pouze zaregistrovat pro budoucí oznámení prodeje, které by mělo přijít snad brzy.

Témata článku: Mobilní aplikace, Ostatní

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • waios 21. 10. 2012 11:55:57
    Pan Javurek uz nema o cem psat, a proto identicky clanek z 13.10.2012...
  • Karel Jiný 21. 10. 2012 10:15:55
    4GB a jen 5 knih? Na skripta to nebude to nejlepší...
  • idego 21. 10. 2012 4:08:59
    To nadšení bych krotil. Podle Der Spiegel bude cena 9,90 € dotovaná a...
Určitě si přečtěte

Jak na Androidu prohodit šipku Zpět a Poslední aplikace

Jak na Androidu prohodit šipku Zpět a Poslední aplikace

** Nevyhovuje vám rozložení funkčních tlačítek na Androidu? ** Aplikace Button Mapper problém vyřeší ** A umí daleko víc. Zpříjemněte si ovládání Androidu

Včera | Kůžel Filip | 18

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

** Některé mobily umí nahrát hovor už v základu. Stačí stisknout button ** Co dělat, když takový mobil nemáte? ** Pomoc je jednoduchá, stačí stáhnout aplikaci ACR

18.  8.  2017 | Kůžel Filip | 41


komerční sdělení

Komerční sdělení