Týden mobilně 403: Čipsetové orgie, aneb máme klíče k budoucnosti

Týden mobilně 403: Čipsetové orgie, aneb máme klíče k budoucnosti

Dnešní Týden mobilně bude celý o čipech, procesorech a čipsetech. Že vás něco takového nezajímá? Mělo by. Jsou to klíče k budoucnosti a právě teď se dějí zásadní věci. V prvním velkém tématu si popovídáme o tom, proč má vás mobil procesor s architekturou ARM a počítač x86. První má nízkou spotřebu a postupně zvedá výkon, x86 má výkon a postupně snižuje spotřebu a právě teď jsme v době, kdy se oba světy začínají potkávat. Který z nich vyhraje. A proč to se splýváním světa mobilů a počítačů není tak slavné, jak to ještě před pár lety vypadalo?

Ve druhém velkém tématu se zastavíme nad tím, co to znamená, když se výrobci chlubí, že mají umělou inteligenci v mobilu. Zjistíte, že vlastně nejde i nic až tak zvláštního. Zato Intel vytáhl z rukávu technologii, která boří zavedená pravidla.

O „křemíku“ bude i mobilní pavlač:

Diskuze (3) Další článek: Neffos X1 Max: Kterak šel síťař na zkušenou mezi smartphony [recenze]

Témata článku: Video, Technologie, Týden mobilně, Mobilní procesory, AI, ARM, Intel, Umělá inteligence, Mobilní pavlač, Zajímavosti, Procesor, Org, Velké téma, Čipsetové orgie, Spotřeba, Mobil, Dnešní týden, MOBI, Nízká spotřeba, Zásadní věc, Budoucnost, Počítač, Klíč, Křemík, T - Mobil


Určitě si přečtěte