U:fon – rodí se nový český operátor, už má své internetové stránky

U:fon – rodí se nový český operátor, už má své internetové stránky

V České republice začne zanedlouho působit čtvrtý mobilní operátor. Tím myslíme „opravdového“ operátora s vlastní vybudovanou sítí, nikoli operátora virtuálního. Bude se jmenovat U:fon a své služby bude nabízet prostřednictvím sítě CDMA 2000.

U:fon hodlá vybudovat na území Česka celoplošnou síť, prostřednictvím které nabídne vysokorychlostní mobilní internet. Klasické hlasové služby a mobilní telefony nebude možné, alespoň z počátku, v této síti provozovat, nicméně operátor nabídne bezdrátové domácí telefony, které budou fungovat na základě vysokorychlostního internetového připojení.

Operátor odhalil své internetové stránky, které najdete na adrese www.ufon.cz. Najdete na nich jen strohé informace o novém operátorovi a o jeho plánech. Je ale zřejmé, že spuštění nové sítě se dočkáme již poměrně brzy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Internetové stránky nového českého mobilního operátora U:fon

 

Témata článku: Operátoři, U:fon, Internet, Operátor, Český operátor

Určitě si přečtěte

„Chceme se stát čtvrtým velkým operátorem,“ říká šéf Nordic Telecomu

„Chceme se stát čtvrtým velkým operátorem,“ říká šéf Nordic Telecomu

** Jména U:fon a Air Telecom spadnou do propadliště dějin ** Nástupnický Nordic Telecom chce začít s LTE jako virtuální operátor ** Postupně přidá vlastní LTE a chce se stát čtvrtým velkým operátorem

15.  2.  2017 | Kůžel Filip | 13

Už žádné „skrýše“ ve smlouvách, rozhodnul ČTÚ

Už žádné „skrýše“ ve smlouvách, rozhodnul ČTÚ

Air Telecom vyfasoval nedávno pokutu dva miliony. Teď smlouvy tohoto operátora regulátor vyhodnotil jako neplatné. Verdikt ale platí obecně.

16.  11.  2015 | Pospíšil Aleš | 27