U:fon měl problémy se sítí. Služby jsou nyní obnoveny

Od dnešního rána nás upozorňujete na výpadek služeb U:fonových služeb. Ptáte se, co se děje, my jsme se na to samé zeptali zástupců operátora a tady je jejich reakce:

V dnešních ranních hodinách byl naplánován softwarový upgrade na síťových prvcích za účelem rozšíření funkcí hlasových a datových služeb. V procesu nasazování změn došlo k neočekávaným problémům a U:fonovy služby nejsou v Čechách od brzkého rána dostupné. Dostupnost služeb na Moravě zůstala nezměněná. Tento výpadek sítě je prvním závažným výpadkem za celou dobu od vstupu U:fona na trh.

„Identifikovali jsme příčinu problému a právě jsme v procesu postupného obnovování funkčnosti našich služeb po celém území Čech. Ty budou opět dostupné během dnešního odpoledne. Podobný výpadek, který čas od času postihne každého mobilního operátora, je velice nepříjemný. Omlouváme se tímto všem postiženým zákazníkům za způsobené problémy a v nejbližší době je samozřejmě budeme kompenzovat. Budeme Vás okamžitě informovat, jakmile dojde k úplnému obnovení dostupnosti služeb.“, říká Peter Hall, generální ředitel společnosti Mobilkom a.s., provozující mobilního operátora U:fon.


Aktualizováno 6.3. 20:00

Po problémech, které v pátek ráno postihly síť U:fon v Čechách, jsou nyní všechny služby plně funkční pro 90 % zákazníků. Daří se tak plnit očekávaný plán obnovení dostupnosti služeb, jenž by měl být zcela splněn do konce dnešního dne. Postiženo bylo několik regionů v Čechách včetně Prahy, Moravu výpadek nezasáhl.

„Technický tým zodpovědný za kvalitu a funkčnost sítě je plně alokován a pracuje celý den na restartu všech základnových stanic v Čechách. Po dávkách se nám daří postupně uvádět zpět do provozu U:fonovy služby. V tuto chvíli jsou dostupné již pro 90 % zasažených zákazníků a usilovně pracujeme na kompletním odstranění vzniklé situace. Do 100% funkčního stavu se nám síť podaří dostat do dnešní půlnoci. Ještě jednou bych rád poděkoval všem našim zákazníkům za pochopení a trpělivost,“ říká Zdeněk Bílek, výkonný ředitel pro technologie a síť mobilního operátora U:fon.

Diskuze (40) Další článek: Opera Fingertouch: nejlepší mobilní browser nespí na vavřínech

Témata článku: Operátoři, U:fon, Síť, Úplné obnovení

Určitě si přečtěte