Ufon: přiletí čtvrtý operátor z vesmíru?

U-fon, U:fon a Ufon.

Doslova z vesmíru se na český trh chystá firma Mobilkom, která vlastní licenci k provozu sítě založené na technologii CDMA ve frekvenčním pásmu 410 až 430 MHz.

Tip: přečtěte si více o možném vstupu nového operátora na český mobilní trh

Jak včera informoval zpravodajský server Lupa, společnost MobilKom, a.s. si nechala v uplynulých dnech zaregistrovat ochranné známky s různými variantami slova Ufon (U-Fon a U : Fon). Stejně tak už si lze v registru majitelů doménových jmen dohledat informaci o tom, že je společnost Mobilkom držitelem domény U-fon.cz.

Ani z online databáze Úřadu průmyslového vlastnictví ale nejsme příliš moudří co se oblasti podnikání týče. Třídy výrobků a služeb týkajících se ochranné známky totiž zahrnují oblasti od přípravků pro bělení prádla až po právní a bezpečnostní služby.

Témata článku: Operátoři, U:fon, Vesmír, Operátor, UFO

Určitě si přečtěte

Zatmění slunce. Vybíráme nejlepší snímky ze země i z vesmíru

Zatmění slunce. Vybíráme nejlepší snímky ze země i z vesmíru

** Astronomická událost roku mobilizovala fotografy po celém světě ** NASA přidala fotky ze svých družic, něco máme i z ISS ** Zajímavé snímky zaplavily také Instagram

4.  9.  2017 | Kůžel Filip | 1

„Chceme se stát čtvrtým velkým operátorem,“ říká šéf Nordic Telecomu

„Chceme se stát čtvrtým velkým operátorem,“ říká šéf Nordic Telecomu

** Jména U:fon a Air Telecom spadnou do propadliště dějin ** Nástupnický Nordic Telecom chce začít s LTE jako virtuální operátor ** Postupně přidá vlastní LTE a chce se stát čtvrtým velkým operátorem

15.  2.  2017 | Kůžel Filip | 13

Do vesmíru poletí více než deset českých přístrojů

Do vesmíru poletí více než deset českých přístrojů

Čeští vědci a technici pracují na vývoji a výrobě více než desítky přístrojů, které by se v příštích letech měly dostat do vesmíru.

29.  11.  2015 | Schwarzmann Marek