U:fon zlevňuje USB modemy, ceny padly až o 80 %

Od dnešního dne snižuje náš nejmladší operátor ceny modemů pro připojení jeho „Fofr“ rychlostí, a to až o pěkných 80 %. Snížení cen je trvalé a vztahuje se úplně na všechny, jak na soukromé osoby, tak na firemní zákazníky. Nově lze tak koncové zařízení zakoupit už za pět stovek. U USB modemů tak dotované ceny klesly v rozmezí od 1 995 do 2 495 Kč na již zmiňovaných 500 Kč, plné ceny klesy z třech až pěti tisíců na 3 000 Kč. Wifi router lze nově pořídit v dotované podobě za tři tisíce (sleva z původních 4 199 Kč), v nedotované pak za 5000 Kč (sleva z původních 5 999 Kč).

K dnešnímu dni také zaniká prodej speciální nabídky Fofr internetu za 699 Kč měsíčně s hardwarem za zvýhodněnou cenu 999 Kč, neboť dnešní snížení cen se týká trvalé nabídky Fofr internetu s tarifem za 594 Kč měsíčně. Vysoká počáteční investice do mobilního U:fonova připojení se tak stala minulostí, libuje si Zdeněk Bílek, technický ředitel společnosti MobilKom. Více už napoví následující tabulka s přehledem cen a modemů:

Zařízení plná cena cena s dotací
USB Anydata ADU 510L 3 000 Kč 500 Kč
USB Axesstel MV 110L 3 000 Kč 500 Kč
WiFi Axesstel MV410L 5 000 Kč 3 000 Kč

To jsou ony...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
AnyDATA ADU - 510L • USB modem Axesstel MV110L • WiFi router MV 410L

USB modemy Anydata a Axesstel s externí anténou

Bezdrátové modemy pro PC a notebooky. Dodávají se v balení s headsetem (jednouché sluchátko s mikrofonem), prodlužovacím USB kabelem, klipem pro uchycení na displej a samoinstalačním CD se softwarovým telefonem. USB modem Axesstel navíc obsahuje externí anténu vhodnou v oblastech s nižší kvalitou signálu.

Wifi router do firmem i do domácností

Poslední zajímavou kombinací je spojení U:fonova Fofr internetu a WiFi routeru. Snadno a rychle tak lze připojit do jedné bezdrátové sítě notebooky pomocí wifi, případně využít až čtyř ethernetových portů, které jsou na zařízení k dispozici. Přes kabel tedy mohou být k routeru připojeny až čtyři počítače, další lze připojit pomocí wifi. Díky snadné instalaci zvládne celou operaci i méně zkušený uživatel.

Jsme nejrychlejší!

Na závěž ještě trocha sebechvály ze strany operátora. Ten ústy Zdeněka Bíleka prohlašuje: „Pokrytí, rychlost i stabilita našich datových služeb se ustálily a náš Fofr internet svým poměrem cena/výkon předčí všechny své konkurenty.“ A dodává: „Díky našemu úsilí je Fofr internet dle nezávislých statistik serveru www.rychlost.cz nejrychlejším mobilním připojením k internetu nabízeným českými mobilními operátory. V červenci dosahovala průměrná rychlost u stahování dat 661 Kbit/s, u odesílání 281Kbit/s“. U:fon pro své připojení používá síť CDMA 2000 s takzvanou revizí A. To co prohlašuje samozřejmě určitě za ideálních podmínek platit může, nejlépe ho však mohou ohodnotit jedině samotní uživatelé, a to v diskuzi přímo zde pod článkem nebo třeba na našem fóru.

Témata článku: Operátoři, U:fon, Modem, Pad, USB

Určitě si přečtěte

Moto Gamepad: modulární rozšíření přiblíží smartphone herní konzoli [vyzkoušeno]

Moto Gamepad: modulární rozšíření přiblíží smartphone herní konzoli [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme další z přídavných Moto Modů ** Moto Gamepad nabídne lepší herní zážitek a baterii navíc ** Ovládá i prostředí smartphonu, ale na klasický gamepad nemá

9.  11.  2017 | Vrbacký Jakub | 7

Také Vodafone nabídne Pevný internet přes LTE

Také Vodafone nabídne Pevný internet přes LTE

23.  10.  2017 | Láska Jan | 57

Vodafone domácnostem zdvojnásobí FUP na 60 GB, ale má to háček

Vodafone domácnostem zdvojnásobí FUP na 60 GB, ale má to háček

** Nevídané, český operátor ohlásil, že navýší data o 30 GB ** Jde o mobilní připojení pro domácnost, nikoli hlasový tarif ** Přes léto zvojnásobí operátor data i stávajícím zákazníkům

14.  6.  2017 | Pospíšil Aleš | 47