U:fonův bráška se jmenuje Mobilking

Minulý týden jsme „učinili objev“, že se v Polsku chystá ke startu virtuální operátor, který patří do skupiny Penta, tedy stejně, jako náš U:fon. Dnes investor oznámil, že virtuální mobilní operátor společnosti Mobile Entertainment Company (MEC) bude své služby v Polsku nabízet pod značkou Mobilking.Tisková zpráva však ještě v prvním odstavci upozorňuje, že se jedná o zcela separátní projekty, které spojuje pouze majitel. Zatímco U:fon má vlastní síť na bázi technologie CDMA, Mobilking je virtuální operátor, který bude na základě smlouvy využívat síť ERA polské firmy Polska Telefonia Cyfrowa. Aby nebylo tohoto telekomunikačního spletence málo, uvedu ještě, že PTC patří německému T-Mobilu.

Primární cílovou skupinou Mobilkingu jsou muži, které chce operátor přilákat na předplacené mobilní služby s obsahovou nabídkou zaměřenou na sport a zábavu. Prodej bude spuštěn ještě v průběhu února. „Provedli jsme celou řadu výzkumů a pečlivě zvolili cílovou skupinu. Zákazníci Mobilking budou mít k dispozici řadu služeb šitých na míru“, říká Marek Ondrejka, investiční ředitel Penta Investments.

...a budou další

Mobilking je v pořadí již pátým projektem Penty v Polsku a zároveň jejím prvním polským start-upem. Principem fungování virtuálního operátora je, že k poskytování svých služeb využívá síť některého ze stávajících operátorů, ale provozuje je pod vlastní značkou. Společnost podepsala před koncem minulého roku dohodu s polským operátorem Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) a v Polsku provozuje sítě ERA a Hevah. S počtem více než 12 milionů zákazníků patří PTC mezi největší mobilní operátory v Polsku a MEC se stane třetím virtuálním operátorem, který bude využívat jeho sítě. MEC v současné době zvažuje vstup i na další trhy, nyní je ve fázi jednání s několika operátory z různých zemí.

Z důvodu podpory další expanze na polském trhu se Penta rozhodla založit ve Varšavě svoji pobočku, která bude otevřena na jaře tohoto roku. Jejím hlavním úkolem bude podporovat již existující projekty Penty v Polsku: Dr.Max, Profesjonal, Stream, Žabka, Mobilking a rovněž vyhledávat nové akvizice na polském trhu.

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Mobil