UMTS v Česku se odkládá: zatím na rok 2007

I když Český telekomunikační úřad zatím nevydal žádné oficiální prohlášení, je to už jisté. Mobilní operátoři Eurotel a T-Mobile už nejsou svázání lednem 2006 a své sítě třetí generace mohou spustit až o rok později, v roce 2007. 

Připomeňme, že podle původního termínu jsme si UMTS měli užívat už letos, operátoři ale výměnou za rychlé splacení licence dosáhli ročního odkladu. Nový termín se ale nyní odsouvá o další rok a důvod Eurotel vysvětluje pro ČTK: „Kvůli větší flexibilitě při zavádění UMTS jsme požádali ČTÚ o odklad termínu povinnosti spustit UMTS."

Je vidět, že operátorům se do spuštění UMTS vůbec nechce. Proč ale ČTÚ stále ustupuje? Podmínky výběrového řízení byly přece známé a v zahraničí sítě třetí generace rostou a fungují. Vše možná souvisí s nestandardním výběrovým řízením na třetího provozovatele sít UMTS, kdy Oskar počátkem letošního roku nemusel s nikým soupeřit, měl přednostní právo a navíc získal licenci za nižší cenu. Eurotel a T-Mobile samozřejmě protestovali a nedivil bych se, kdyby nový roční odklad byl výsledkem těchto protestů.

Diskuze (23) Další článek: CeBIT: Nové Siemensy na vlastní oči

Témata článku: UMTS, Rok


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34