Upgrade Sony Ericssonu P900 na P910? Jde to

V diskusním fóru Howard Forums se objevil příspěvek uživatele, který nahráním firmwaru změnil svůj Sony Ericsson P900 na novinku P910. Samozřejmě, že se tím na telefonu neobjevila plnohodnotná hardwarová klávesnice, přibyly ale některé nové vlastnosti a funkce.

Klepněte pro větší obrázek 
Klávesnice na vnitřní straně flipu je největší viditelnou inovací Sony Ericssonu P910

Potvrdilo se například, že omezení paměťových karet na maximální kapacitu 128 MB je pouze softwarové. Nyní může autor článku ve svém telefonu používat kartu Duo Pro 256 MB. Další změnou je podpora bluetoothového profilu Handsfree (opět jde tedy jen o softwarovou záležitost) a možnost pracovat s e-maily ve formátu HTML (číst, ne tvořit). Je zde také nové grafické prostředí, lépe lze regulovat jas displeje, prý se dokonce zlepšil zvuk při telefonování. Podrobný popis nových vlastností najdete v angličtině na druhé straně diskuse.

Možnost přehrání firmwaru by pro české uživatele mohla být zajímavá i z dalšího důvodu: P910 by totiž měl být prvním smartphonem Sony Ericsson s českou lokalizací a českým slovníkem T9 (více zde). Nemá ale smysl dodávat, že přehrání firmwaru nelze požadovat v autorizovaných servisech Sony Ericssonu, že tím telefon dobrovolně zbavíte záruky a že tato operace není zcela legální.

Diskuze (18) Další článek: Oskar chtěl „zabalit“ památník padlých a neprošlo mu to

Témata článku: Sony, Ericsson, Huawei P9, Sony Ericsson P900, Son, Upgrade, U Sony

Určitě si přečtěte