USB-IF: čeká nás nový univerzální konektor

USB-IF: čeká nás nový univerzální konektor

Ohlášen byl standard, který by měl do budoucna přinést nový tvar a velikost univerzální USB koncovky pro mobilní zařízení. Konektor bude jak na nabíječkách, tak na datových kabelech, případně některých perifériích. Dohodli se na něm Sony Ericsson, Samsung, Motorola, LG, a dokonce i v minulosti značně svéhlavá Nokia. Jedním z důvodů je údajně ulehčení ekologické zátěže, kterou znamená neustálá výroba nových a nových nabíječek se specifickými konektory. Praktičtější důvod je nasnadě: když vám dojde energie, bude snazší najít pomoc.

O specifikaci samotného konektoru se zdroje bohužel příliš nerozepisují, podle malého obrázku si však dovoluji hádat na jakési „ztenčené miniUSB“, pravděpodobně jde o stejný konektor, který jsme si mohli osahat u Nokie 8600 Luna. Zatímco u Luny jsme jej označovali jako microUSB, v nových materiálech se objevuje zkratka USB-IF.

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
U Nokie 8600 jsme mluvili o premiéře microUSB konektoru • použit byl pro nabíječku i redukci sloužící k připojení sluchátek

Co dodat? Na jednu stranu jsem rád, že se výrobci dohodli a zahodí po svém tvarované kabely. Proč ale musí vznikat něco nového, když už dnes máme tolik rozšíření miniUSB? Má jej většina Windows Mobile zařízení, některé smartphony se Symbianem a další. Doufejme, že budou pravdivé a opodstatněné řeči o vyšší odolnosti a úspoře místa.

Zdroj: Esato

Témata článku: Příslušenství, Konektor

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Cwb 27. 9. 2007 0:23:34
    valachian-slezian rulzzz :-P
  • bosto2 26. 9. 2007 20:23:16
    Abyses nepos.. ale souhlasím že miniUSB by stačilo, zrovna tak bych...
  • cyb 26. 9. 2007 18:52:10
    ty se spis nauci psal a pak neco placejB-]
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení