Úsporný displej: budoucnost má elektronický inkoust

Už u Motoroly Fone F3 jsme se mohli setkat s displejem, u kterého je použita technologie elektronického inkoustu. Kromě výrazné úspory energie je další výhodou displeje fakt, že nemusí být striktně pravoúhlého tvaru, může mít různě zakulacené rohy a další nepravidelnosti. Podobně vypadá také koncept telefonu, který využívá nové generace displejů s elektronickým inkoustem. Jednou z hlavních výhod nové technologie je kromě nízké energetické náročnosti a vysoké tvarové flexibility také výborná čitelnost displeje. Především u některých nových telefonů s velkými displeji se v současné době setkáváme s nízkou čitelnosti displeje na přímém slunci, což je problém, který u elektronického inkoustu nehrozí.

Klepněte pro větší obrázek 
Telefony osazené displejem s elektronickým inkoustem by mohly mít různé tvary a spíše by připomínaly přívěšek

Možná jsem v tomto směru trochu konzervativní, ale už se nemohu dočkat, až se tato nová generace displejů dostane na trh. Osobně například barevný displej takřka nepotřebuji, jelikož si neprohlížím obrázky ani telefon nepoužívám k prohlížení internetu. Navíc by díky elektronickému displeji mohl mít telefon skutečně výjimečný design a třeba se dočkáme i malé revoluce v ergonomii, když už displeje nebudou muset striktně dodržovat obdélníkový tvar. Osobně si umím představit i provedení, kde by se jednotlivé části displeje nacházely na různých částech telefonu podle toho, k jakému účelu by byly určeny a tomuto účelu by byl přizpůsoben také jejich tvar.

Zdroj: intomobile.com

Diskuze (1) Další článek: Víme, jak se bude ovládat dotykové BlackBerry Thunder

Témata článku: Ostatní, E-ink, Budoucnost, Elektronický inkoust, Displej, Inkoust, Obdélníkový tvar, INK


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39