Už jste viděli 3G mýdlo?

Společnost Kyocera možná zastává názor, že v jednoduchosti je krása. Včera jste si mohli přečíst o jednoduchém mobilu pro důchodce, dnes nabídneme telefon, který se designově hodí spíše do koupelny. Jen si musíte dávat pozor, abyste si jej při ranní hygieně nespletli s mýdlem. A1403K totiž vypadá úplně stejně, jako právě zmiňovaná hygienická pomůcka. Voda by mu ale příliš nesvědčila. Přestože vzhled je trochu výstřední a nudný, v jádru se jedná o kvalitní 3G telefon s podporou moderních hlasových funkcí. K telefonům 3G sítí neodmyslitelně patří kvalitní displej. S vnějším, přestože je schopen zobrazit až 262 tisíc barev, asi nevystačíte. Velikost jeho úhlopříčky je totiž pouhopouhé 2,2 palce (tedy asi 5,5 cm). Otevřením však získáváte kvalitní QVGA displej s rozlišením 240 × 320 bodů navíc doplněný o kvalitní klávesnici a s tím už se pracovat rozhodně dá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pod vnitřním displejem najdete malou mřížku. Ta slouží jako vestavěný reproduktor. Některý ze čtyř příjemných hlasů, který si v nastavení telefonu vyberete, vás pak upozorní na to, kolik je hodin, kolik nových zpráv se nachází ve schránce a budete-li chtít, tyto zprávy dokonce nahlas přečte.

Klepněte pro větší obrázek 

Samozřejmě nechybí ani objektiv fotoaparátu navíc s možností natáčení videozáznamů. Zachycené fotografie mohou mít velikost až 640 × 480 bodů, videosekvence pak 176 × 144 bodů. Lze využít také šestnáctinásobného digitálního zoomu a to jak při fotografování, tak i při natáčení. K uložení všech médií je k dispozici 10 MB integrované vnitřní paměti.

Telefon navíc nabízí některé doplňkové funkce, jako deformátor fotografií a lidských obličejů, rozšířené poznámky v kalendáři nebo obrázkové ikony přímo v textových zprávách.

Diskuze (4) Další článek: Siemens SK65: plnohodnotná klávesnice místo fotoaparátu (test)

Témata článku: 3G

Určitě si přečtěte