Už víme, jak je to v Oskarově reklamě se zelenými a žlutými

Jistě již všichni znáte Oskarovu novou reklamu, kde žlutí a zelení dostávají elektrický šok pokaždé, když spolu chtějí komunikovat a jen červení si mohou povídat s kýmkoli chtějí bez úhony na zdraví. A nejednoho z vás přitom napadlo, že by bylo od Oskara hodně odvážné, kdyby místo zelené a žluté použil barvu růžovou a modrou. To by se asi konkurence začala hodně zlobit.

Stačí ale jen maličkost a budete překvapeni, že Oskarem zvolené barvy nejsou jen tak náhodné. Tou maličkostí je jednoduchá negace barev. Zelená a žlutá je v systému RGB opačnou barvou pro růžovou a modrou stejně jako je černá opačnou barvou pro bílou. Ověřit si to můžete například v programu Malování, který je součástí standardní instalace systému Windows, nebo v jakémkoli jiném grafickém programu. Stačí si na bílý podklad nakreslit dva objekty - jeden růžový a jeden modrý. V programu Malování pak stačí zvolit z nabídky Obrázek volbu Invertovat barvy. Bílá se promění v černou, růžová v zelenou a modrá ve žlutou.

Klepněte pro větší obrázek
Inverze barev

Asi bychom se všichni divili, kdyby to nebyl Oskarův dobře vymyšlený záměr a barvy do své reklamy zvolil náhodně. Ale proč ne, není na tom v podstatě nic špatného a alespoň se můžeme těšit, jakou tajenku nám připraví do reklamy příští.

Diskuze (92) Další článek: T-Mobile: nový způsob dotování mobilů

Témata článku: Oskar, Bílý podklad

Určitě si přečtěte