Úžasný český elektrický longboard XTND pokořil Kickstarter

Loni na podzim jsme na CES Unveiled obdivovali karbonový elektro-longboard XTND, který český tým připravoval na produkci. Už tehdy mluvili o Kickstarteru jako o jednom z důležitých propagačních a prodejních kanálů. Kampaň se rozjela minulý týden, hned po pár hodinách dosáhla na stanovený cíl 100 000 dolarů, teď blíží se dvojnásobku.

A board? Ještě působivější, než loňský prototyp. Výměnná baterie vydrží 20 kilometrů, nabitá je za 60 minut, prý vytáhne člověka i do 20% stoupání a maximálka je 45 km/h. Přitom celé prkno váží jen 3 kg a vypadá jako obyčejné longboardy, nic z něj nevyčuhuje, vše je integrované do „prkna“. Ve hře jsou i ty nejmodernější technologie od rekuperace energie (když jedete z kopce, baterie se nabíjí) přes mobilní a hodinkové aplikace, po umělou inteligenci.

Chcete XTND? Omezená nabídka za 999 dolarů už je pryč, ale v ranku $ 1 099 ještě pár volných kousků je. Plná cena má být 1 749 dolarů a první kousky se dostanou k lidem v březnu 2018.

Diskuze (4) Další článek: Šuplíčky na fotce patří jinému modelu. Xperia XZ Premium bude mít hybridní slot

Témata článku: Gadget, Chytré věci, Kickstarter, Akumulátor, Nádherný kus, Prague, Pár hodin, Elektrický skateboard, Skateboard, Maximální rychlost, Svah, Prodejní kanál, Minulý týden, Globální trh, Plná cena, Český, XTND


Určitě si přečtěte

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113