Úžasný český elektrický longboard XTND pokořil Kickstarter

Loni na podzim jsme na CES Unveiled obdivovali karbonový elektro-longboard XTND, který český tým připravoval na produkci. Už tehdy mluvili o Kickstarteru jako o jednom z důležitých propagačních a prodejních kanálů. Kampaň se rozjela minulý týden, hned po pár hodinách dosáhla na stanovený cíl 100 000 dolarů, teď blíží se dvojnásobku.

A board? Ještě působivější, než loňský prototyp. Výměnná baterie vydrží 20 kilometrů, nabitá je za 60 minut, prý vytáhne člověka i do 20% stoupání a maximálka je 45 km/h. Přitom celé prkno váží jen 3 kg a vypadá jako obyčejné longboardy, nic z něj nevyčuhuje, vše je integrované do „prkna“. Ve hře jsou i ty nejmodernější technologie od rekuperace energie (když jedete z kopce, baterie se nabíjí) přes mobilní a hodinkové aplikace, po umělou inteligenci.

Chcete XTND? Omezená nabídka za 999 dolarů už je pryč, ale v ranku $ 1 099 ještě pár volných kousků je. Plná cena má být 1 749 dolarů a první kousky se dostanou k lidem v březnu 2018.

Témata článku: Kickstarter, Chytré věci, Gadget, Akumulátor

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • FatalError.cz 30. 5. 2017 9:36:01
    Libí se mi jak MobilManie ukradne video, hodí si ho do svého nepovedeného...
  • Rice 30. 5. 2017 8:52:17
    Je to paráda. Jsem sice věkově, a asi i váhově, mimo cílovku ale tvůrcům...
Určitě si přečtěte

Time: 50 nejdůležitějších gadgetů všech dob

Time: 50 nejdůležitějších gadgetů všech dob

** Magazín Time poskládal žebříček elektronických hraček ** Předběhly čas a ukázaly cestu do budoucnosti ** Ne vždy to však znamenalo prodejní úspěch

Včera | Kůžel Filip | 23

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1

Jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

** Trvalo to, ale chytré hodinky našly své místo na trhu. ** Výběr je překvapivě široký. ** Zvážit musíte cenu, funkce a výdrž baterie. Rozdíly jsou zcela zásadní.

14.  7.  2017 | Kůžel Filip | 43

Tyto chytré hodinky nemusíte dávat na nabíječku. Dobijí se samy díky pohybu ruky

Tyto chytré hodinky nemusíte dávat na nabíječku. Dobijí se samy díky pohybu ruky

** Nový typ hodinek se chlubí tím, že je nebudete muset připojovat k nabíječce ** Nabíjení probíhá pomocí známého principu kinetické energie ** Stačí ale tato technologie na chod chytrých hodinek?

10.  7.  2017 | Javůrek Karel | 10


komerční sdělení

Komerční sdělení