Uživatelé Opery Mini: kolik nás je?

Uživatelé Opery Mini: kolik nás je?

Podle tiskové zprávy společnosti Opera rapidně vzrostl počet uživatelů, kteří k přístupu na internet využívají možnosti svých mobilních zařízení. Může za to rostoucí výkon přístrojů, který pochopitelně následují rostoucí možnosti a použitelnost mobilních browserů. Pokud zapojíme do hry čísla, dozvíme se, že 41 % procent všech uživatelů Opery navštívilo některý z komunitních portálů. V USA, JAR a Indonésii to bylo dokonce až 60 % surfařů. Více než 11,9 milionů lidí v březnu tohoto roku použilo ve svých telefonních přístrojích Operu mini, přitom zobrazili 2,4 miliardy stránek a přenesli až 33 milionů MB, což jen dokazuje vzrůstající tendenci používání mobilních datových přenosů.

Doposud bylo indikováno až 44 milionů uživatelů, kteří alespoň jedenkrát vyzkoušeli „nejmenší“ verzi Opery. Dalším zajímavým faktem je to, že 77 % všech uživatelů mobilního internetu se spoléhala na neomezené datové přenosy. Pouze občasný přístup na web tak pomalu ustupuje do pozadí.

„Mobilní web je také místo pro komunikaci,“ řekl Jon von Tetzchner, ředitel společnosti Opera Software. „S přihlédnutím na jeho potenciál je jasné, že lidé používají mobilní prohlížeče také i jako další komunikační nástroj. Sledujeme jak se stírají rozdíly mezi druhy webového obsahu, který uživatele zajímá. Jedná se opravdu o jednu velkou síť, ke které se může připojit kdokoliv, odkudkoliv a prakticky díky kterémukoliv přístroji.“ Opera Mini tedy jako světově nejpopulárnější prohlížeč internetového obsahu nabízí rychlé a přehledné surfování. Některé z alternativních prohlížečů jsou určeny pouze pro vybrané přístroje, Operu Mini však nainstalujete na více než 800 telefonech a další stále přibývají – to vše jen díky podpoře Javy. Dočkáme se tedy dob, kdy budeme volat pouze přes internet? Vymizí klasická rádiová pásma? A kdy? Jak vidíte budoucnost mobilních telefonů vy?

Témata článku: Software pro mobily

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • frenezulo 30. 7. 2008 19:32:47
    Nechci mluvit za autora, ale řekl bych, že měl na mysli prohlížení...
  • Petr Tomeš 25. 5. 2008 21:37:36
    Jinak by nemohl vypustit "Opera Mini tedy jako světově nejpopulárnější...
Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení