Uživatelé Opery Mini: kolik nás je?

Podle tiskové zprávy společnosti Opera rapidně vzrostl počet uživatelů, kteří k přístupu na internet využívají možnosti svých mobilních zařízení. Může za to rostoucí výkon přístrojů, který pochopitelně následují rostoucí možnosti a použitelnost mobilních browserů. Pokud zapojíme do hry čísla, dozvíme se, že 41 % procent všech uživatelů Opery navštívilo některý z komunitních portálů. V USA, JAR a Indonésii to bylo dokonce až 60 % surfařů. Více než 11,9 milionů lidí v březnu tohoto roku použilo ve svých telefonních přístrojích Operu mini, přitom zobrazili 2,4 miliardy stránek a přenesli až 33 milionů MB, což jen dokazuje vzrůstající tendenci používání mobilních datových přenosů.

Doposud bylo indikováno až 44 milionů uživatelů, kteří alespoň jedenkrát vyzkoušeli „nejmenší“ verzi Opery. Dalším zajímavým faktem je to, že 77 % všech uživatelů mobilního internetu se spoléhala na neomezené datové přenosy. Pouze občasný přístup na web tak pomalu ustupuje do pozadí.

„Mobilní web je také místo pro komunikaci,“ řekl Jon von Tetzchner, ředitel společnosti Opera Software. „S přihlédnutím na jeho potenciál je jasné, že lidé používají mobilní prohlížeče také i jako další komunikační nástroj. Sledujeme jak se stírají rozdíly mezi druhy webového obsahu, který uživatele zajímá. Jedná se opravdu o jednu velkou síť, ke které se může připojit kdokoliv, odkudkoliv a prakticky díky kterémukoliv přístroji.“ Opera Mini tedy jako světově nejpopulárnější prohlížeč internetového obsahu nabízí rychlé a přehledné surfování. Některé z alternativních prohlížečů jsou určeny pouze pro vybrané přístroje, Operu Mini však nainstalujete na více než 800 telefonech a další stále přibývají – to vše jen díky podpoře Javy. Dočkáme se tedy dob, kdy budeme volat pouze přes internet? Vymizí klasická rádiová pásma? A kdy? Jak vidíte budoucnost mobilních telefonů vy?

Diskuze (2) Další článek: t-zones: java hry se slevou téměř 50 %

Témata článku: Software pro mobily, Min, Uživatelé

Určitě si přečtěte