V mobilech je světová jednička, takže kam dál? Do aut! Samsung kupuje Harman

V mobilech je světová jednička, takže kam dál? Do aut! Samsung kupuje Harman

Samsung za necelých osm miliard dolarů koupí amerického výrobce elektroniky Harman International Industries. V mobilních kruzích bude firma patrně nejvíce známá díky reproduktorům a sluchátkům značky Harman/Kardon, ale rozhodně nejde o řadového výrobce příslušenství. Firma stojí za značkami JBL, AKG, Mark Levinson, Lexicon, Infinity a Revel, ale ani to zdaleka není všechno, většina příjmů totiž pochází z automobilového průmyslu. Celkem dnes Harman zaměstnává na 29 tisíc lidí. Dceřiná firma si udrží částečnou autonomii a vlastní centrálu.

Klepněte pro větší obrázek
V mobilech je Samsung světová jednička, takže kam dál? Do aut!
Ostatně Samsung není v automobilovém průmyslu žádný nováček, hlavně v domovské Koreji jezdí auta této značky už celé roky.

Synergie se pochopitelně najdou mezi audiotechnikou a smartphony, které Samsung vyrábí, ale hádám, že hlavně šlo o auta. Pro Samsung je to po čtyřech měsících druhá velká akvizice, která míří tímto směrem. V červenci Korejci koupili významný podíl v čínské automobilce BYD.

A dává to smysl. Trh se smartphony se blíží k vrcholu, a tak Samsung hledá novou oblast, na kterou by se mohl vrhnout. Éra elektromobilů, autonomně řízených aut a aut nacpaných technologiemi nabírá na síle a Samsung by pro jejich výrobu mohl dodávat veškerou elektroniku i klíčové baterie.

Témata článku: Samsung, Hospodaření a finance, Harman/Kardon, JBL, Akvizice

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • micindev 16. 11. 2016 23:27:37
    Hm, nieje nahodou harman kardon dcera korporacie harman? Ako to teda autor...
  • japkoslav 16. 11. 2016 8:06:55
    Harman Kardon a JBL "vem čert", ale co AKG - jeden z nejlepších výrobců...
  • Roman Šrámkuj 15. 11. 2016 14:06:11
    Trosicku upresnim historii HK. Ona ta firma zase nikdy zadna hi-fi spicka...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení