V Rumunsku jsou v oblibě renovované telefony

O zemích západní Evropy se v souvislosti s mobilními telefony mluví často. O méně vyspělých zemích se ale už tak často nehovoří, proto vám nabízíme některé zajímavé informace o rumunském trhu.

Průzkumy z poslední doby, které prováděla britská organizace Forum for the Future a britská společnost, která se zabývá renovací mobilních telefonů Shields Environmental Plc, ukázaly některé zajímavé skutečnosti. Tak předně mobilní telefony používá přibližně třetina rumunské populace. To je ve srovnání s tuzemskem velmi málo, neboť u nás je podle posledních zpráv již překročeno deset milionů aktivních karet SIM a podíl u nás je tedy přes 98 %. Více než 65 % rumunských mobilních účastníků přitom dává přednost předplaceným kartám před tarify.

Zajímavé také je, že v uživatelé v Rumunsku utratí za mobilní služby větší část platu než uživatelé ze zemí západní Evropy. Výnosy z mobilních služeb jsou totiž podle průzkumů oproti západní Evropě zhruba poloviční, zatímco průměrný plat je přibližně pětiprocentní.

V Rumunsku se také značné oblibě těší renovované telefony, které jsou dováženy např. z Velké Británie nebo Německa. Jsou totiž průměrně o polovinu levnější než nové modely a jsou tak dostupnější i pro méně bohaté zájemce. V minulém roce bylo do Rumunska importováno kolem čtvrt milionu renovovaných mobilních telefonů. V Rumunsku probíhá také speciální program pro renovaci mobilních telefonů, který funguje ve spolupráci s operátorem Vodafone. Díky němu je repasováno zhruba čtyřicet tisíc mobilních telefonů měsíčně.

Témata článku: Telefony, Telefon

Určitě si přečtěte

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

** Dnes téměř po roce proběhne další Google Keynote zaměřená na HW ** Hlavní hvězdou budou opět smartphony řady Pixel 2 ** Trumfne letos Google konkurenci?

4.  10.  2017 | Miksa Martin | 21

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2017 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2017 můžete koupit

** Vybíráme největší mobilní hity v několika kategoriích ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý ** Své místo mají i tablety a tlačítkové telefony

4.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 19

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

Vyfotili jsme všechny barvy iPhonu 8. Nejhezčí je zlatá [galerie]

Vyfotili jsme všechny barvy iPhonu 8. Nejhezčí je zlatá [galerie]

27.  9.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 48