V Rumunsku jsou v oblibě renovované telefony

O zemích západní Evropy se v souvislosti s mobilními telefony mluví často. O méně vyspělých zemích se ale už tak často nehovoří, proto vám nabízíme některé zajímavé informace o rumunském trhu.

Průzkumy z poslední doby, které prováděla britská organizace Forum for the Future a britská společnost, která se zabývá renovací mobilních telefonů Shields Environmental Plc, ukázaly některé zajímavé skutečnosti. Tak předně mobilní telefony používá přibližně třetina rumunské populace. To je ve srovnání s tuzemskem velmi málo, neboť u nás je podle posledních zpráv již překročeno deset milionů aktivních karet SIM a podíl u nás je tedy přes 98 %. Více než 65 % rumunských mobilních účastníků přitom dává přednost předplaceným kartám před tarify.

Zajímavé také je, že v uživatelé v Rumunsku utratí za mobilní služby větší část platu než uživatelé ze zemí západní Evropy. Výnosy z mobilních služeb jsou totiž podle průzkumů oproti západní Evropě zhruba poloviční, zatímco průměrný plat je přibližně pětiprocentní.

V Rumunsku se také značné oblibě těší renovované telefony, které jsou dováženy např. z Velké Británie nebo Německa. Jsou totiž průměrně o polovinu levnější než nové modely a jsou tak dostupnější i pro méně bohaté zájemce. V minulém roce bylo do Rumunska importováno kolem čtvrt milionu renovovaných mobilních telefonů. V Rumunsku probíhá také speciální program pro renovaci mobilních telefonů, který funguje ve spolupráci s operátorem Vodafone. Díky němu je repasováno zhruba čtyřicet tisíc mobilních telefonů měsíčně.

Diskuze (14) Další článek: Můj mobil: Samsung SGH-X100

Témata článku: Telefony, Telefon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34