Vánoce v síti Eurotelu: přes 23 milionů SMS a MMS

Tisková zpráva

  • Téměř 23 milionů odeslaných SMS zpráv (nárůst o 13 %)
  • Rekordní počet i nárůst odeslaných MMS zpráv: přes 126 tisíc (nárůst o 105 %)
  • Přes 14,3 milionů hovorů
  • I přes zvýšené zatížení celé sítě nebyly zaznamenány žádné technické problémy

Praha, 25. prosince 2005 – Provoz v síti společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o., byl během štědrého dne tradičně ve znamení textových a obrázkových zpráv. Zákazníci jich letos rozeslali v porovnání s ostatními roky rekordní množství.

„Lidé užívali poklidné vánoční atmosféry a k blahopřání svým blízkým a známým používali především textové a obrázkové zprávy, jejichž počet převýšil počet uskutečněných hovorů bezmála čtyřikrát. SMS zpráv bylo odesláno téměř 23 milionů. Rekordní nárůst jsme zaznamenali zejména u MMS zpráv, kterých zákazníci poslali o 105 % více než minulý rok. Souvisí to zejména se stále rostoucí penetrací moderních mobilních telefonů schopných zpracovávat nejen textové zprávy ale také obrázky a videa. Na rekordním počtu MMS zpráv se také projevila naše vánoční akce, v rámci které mohou zákazníci posílat MMS zprávy za 2,50 Kč,“ řekl Pavel Kaidl, tiskový mluvčí společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o., a dodal: Hlasový provoz se 14,3 miliony nevybočil z obvyklého průměru víkendových dní. Ani v porovnání s loňským Štědrým dnem nedošlo k výraznější změně.

Rekordní počet SMS zpráv

Zákazníci Eurotelu odeslali během Štědrého dne rekordní počet SMS zpráv: 22,9 milionů. Ve srovnání s minulým rokem, kdy zákazníci Eurotelu odeslali 20,2 milionů SMS zpráv, vzrostlo množství odbavených SMS zpráv o 13 procent!

V čase nejsilnějšího provozu mezi dvanáctou a třináctou hodinou odbavila SMS centra Eurotelu 2,1 milionů SMS zpráv. Ve srovnání s minulým rokem, kdy bylo během nejexponovanější hodiny mezi desátou a jedenáctou hodinou odbaveno téměř 2 miliony SMS zpráv, došlo k nárůstu o 5 %.
Během nejzatíženější minuty ve 13:01 odeslala SMS centra Eurotelu přes 36 000 SMS zpráv (oproti loňským 33 500 SMS zpráv).
 
Stoprocentní nárůst MMS zpráv

Stále více využívají zákazníci Eurotelu také obrázkových MMS zpráv. I těch bylo odbaveno rekordní množství: 126 300! V meziročním srovnání jde o veliký 105% nárůst. Ve stejném období minulého roku bylo zpracováno pouze 61 tisíc MMS zpráv.

Nejvíce MMS zpráv – téměř 11 tisíc - bylo zpracováno během večera mezi 19. a 20. hodinou. Minulý rok, kdy vrchol provozu MMS zpráv nastal během stejné hodiny, bylo odbaveno 5 600 MMS zpráv.

Počet hovorů: setrvalý stav

Během Štědrého dne nepřesahoval hlasový provoz průměrné hodnoty ostatních víkendových dnů. Ani oproti minulému roku nedošlo k výraznější změně objemu volání. Letošní štědrovečerní den se s 14,3 miliony hovorů téměř nelišil od loňského roku.

Nejvíce hovorů bylo iniciováno stejně jako vloni mezi desátou a jedenáctou hodinou dopolední, přičemž počet hovorů vzrostl o 10 % z loňského více než 1 milionu na více než 1,1 milionu v letošním roce.

Růst datového provozu

Objem mobilního datového provozu v síti Eurotel se během Štědrého dne ve srovnání s jinými víkendovými dny výrazně nelišil. Přesto ale ve srovnání s minulým rokem došlo ke 100% nárůstu, což je způsobeno stále rostoucí oblibou mobilní datové komunikace. Celkový objem přenesených dat přes technologie GPRS a CDMA činil 4,1 TB.

Spolehlivá síť

I o letošním Štědrém dni prokázala síť Eurotelu svou spolehlivost – společnost Eurotel nezaznamenala žádné technické problémy i přes zvýšené zatížení celé sítě a všech jejích systémů.

Diskuze (34) Další článek: Tip: Jak spustit C2Doom a další aplikace na Nokii 7710

Témata článku: SMS, EU, Vánoční nabídka, Rekordní množství, Euro, MMS, Mil, Eurotel Praha

Určitě si přečtěte