Varování: virus pro S60 se prý šíří do světa

Dle vyjádření společnosti Fortinet, která se zabývá prodejem bezpečnostních řešení pro počítače a mobilní telefony, se v síti jednoho čínského operátora objevil virus napadající telefony na platformě Symbian S60.

Klepněte pro větší obrázek

Dle prvních zjištění se červ šíří prostřednictvím MMS, které obsahují přílohy chytlavých názvů, jakými jsou Sex.mp3, Beauty.jpg apod. Po přijetí takové MMS virus dokáže odeslat sám sebe jako přílohu ve formě instalačního souboru s příponou SIS v MMS na všechny nalezené telefonní kontakty.

O tom, zda je nebezpečí opravdu vysoké i pro evropské mobily, či jestli jde jen o vymyšlenou poplašnou zprávu, se bohužel (nebo snad bohudík?) nemůžeme blíže přesvědčit, jelikož nám nikdo podobnou MMS zatím neposlal. Jen těžko si ale lze představit, jak by virus dokázal nepozorovaně odesílat desítky MMS bez povšimnutí a není mi jasné, jak by se z přílohy formátu JPG či MP3 najednou stal instalační soubor SIS…

Zdroj: IntoMobile

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Software pro PC, Virus

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

Včera | Láska Jan, Miksa Martin | 37


komerční sdělení

Komerční sdělení