Vertu po roce a půl opět mění majitele. Luxusní značka nyní patří tureckému milionáři

Vertu po roce a půl opět mění majitele. Luxusní značka nyní patří tureckému milionáři

Luxusní značka Vertu opět mění vlastnickou strukturu. Z rukou hongkongského holdingu Godin míří do náruče tureckého milionáře Hakana Uzana žijícího ve Francii. Ten chce legendární značku dále rozvíjet a efektivněji využít její potenciál. Transakce má hodnotu 50 milionů britských liber, uvádí deník The Telegraph.

Klepněte pro větší obrázek
Vertu provozuje desítky butiků po celém světě (foto: Vertu)

Značka Vertu vznikla původně jako luxusní odnož finské Nokie. Po akvizici mobilní divize Microsoftem šlo Vertu v roce 2012 svou vlastní cestou a mimochodem hned v této době vsadilo u smartphonů na Android. Od Nokie jej koupila investiční skupina EQT, která firmu po třech letech prodala hongkongskému holdingu. Ten ji vydržel provozovat pouze 18 měsíců.

Nehledě na původ vlastníků Vertu, manufaktura na ručně vyráběné malosériové luxusní telefony sídlí v malém britském městečku Church Crookham. Vyrábí telefony bez klasického operačního systému, ale i smartphony. Po světě provozuje několik desítek značkových butiků Vertu a svoje produkty nabízí i prostřednictvím dalších několika stovek retailových partnerů. Podle auditorů skončila vloni ve ztrátě 53 milionů liber.

Diskuze (4) | Modulární už nejsou jen mobily. TAG Heuer má skládací chytré hodinky

Témata článku: Nákup a ceny, Byznys, Vertu, Akvizice, Investice, Hakan Uzan, Mil, Luxusní telefon, Transakce, Godin, Investiční skupina, Church Crookham, Majitel, Luxusní značka, EQT, Půl, Značka, Milionáři

Určitě si přečtěte

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

T-Mobile přichází s nabídkou deseti telefonů za 1 Kč. Stačí se upsat...

** Nokii 5 nebo jeden z dalších devíti telefonů nabízí T-Mobile od 1 Kč ** Samozřejmě musíte upsat duši na dvě léta s tarifem Mobil ** Akce platí do konce února 2018 i pro přechod z Twistu na paušál

Dnes | Pospíšil Aleš | 3

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

T-Mobile chystá miliardové investice do optických sítí

13.  1.  2018 | E15.cz , Gallistl Vladan | 11