Vertu po roce a půl opět mění majitele. Luxusní značka nyní patří tureckému milionáři

Vertu po roce a půl opět mění majitele. Luxusní značka nyní patří tureckému milionáři

Luxusní značka Vertu opět mění vlastnickou strukturu. Z rukou hongkongského holdingu Godin míří do náruče tureckého milionáře Hakana Uzana žijícího ve Francii. Ten chce legendární značku dále rozvíjet a efektivněji využít její potenciál. Transakce má hodnotu 50 milionů britských liber, uvádí deník The Telegraph.

Klepněte pro větší obrázek
Vertu provozuje desítky butiků po celém světě (foto: Vertu)

Značka Vertu vznikla původně jako luxusní odnož finské Nokie. Po akvizici mobilní divize Microsoftem šlo Vertu v roce 2012 svou vlastní cestou a mimochodem hned v této době vsadilo u smartphonů na Android. Od Nokie jej koupila investiční skupina EQT, která firmu po třech letech prodala hongkongskému holdingu. Ten ji vydržel provozovat pouze 18 měsíců.

Nehledě na původ vlastníků Vertu, manufaktura na ručně vyráběné malosériové luxusní telefony sídlí v malém britském městečku Church Crookham. Vyrábí telefony bez klasického operačního systému, ale i smartphony. Po světě provozuje několik desítek značkových butiků Vertu a svoje produkty nabízí i prostřednictvím dalších několika stovek retailových partnerů. Podle auditorů skončila vloni ve ztrátě 53 milionů liber.

Diskuze (4) Další článek: Modulární už nejsou jen mobily. TAG Heuer má skládací chytré hodinky

Témata článku: Nákup a ceny, Vertu, Byznys, Investice, Akvizice, Luxusní telefon, Transakce, Church Crookham, Godin, Investiční skupina, Luxusní značka, Mil, Značka, EQT, Lux, Majitel, Milionáři, Hakan Uzan, Půl


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40