Vertu: speciální edice pro velmi bohaté fanoušky rychlých aut

Společnost Vertu vyrábí velmi luxusní mobilní telefony, nad jejichž cenou by se začervenala i ta nejodvážněji posazená Nokia. Nokia má mimochodem Vertu na svědomí, před několika lety tuto společnost sama založila.

Vertu se nemůže chlubit rozsáhlou nabídkou telefonů. Dlouhou dobu se prodával jen jeden v různých variantách. Lišily se zejména použitými materiály. Následoval model Ascent a kromě několika limitovaných edicí to je všechno.

O limitované edici je řeč i v této bleskovce. Model Ascent Motorsport Edition uvádí Vertu u příležitosti své účasti v automobilových soutěžích Porsche Michelin Supercup a Porsche Infineon Carrera Cup.


Vertu Ascent Motorsport Edition

Ani v tomto případě tolik nejde o funkce, přestože Vertu dostalo do vínku i podporu Bluetooth. Důležitější je design a použité materiály. Kromě pravé kůže, která se jinak používá na palubní desky nejluxusnější automobilů, jsou zde uhlíková vlákna – stejná jako na karosériích supersportů, které Vertu sponzoruje. Rám je vyroben ze slitiny označené jako Liquidmetal, je dvakrát pevnější než titan.

Pokud máte zájem, můžete si stáhnout manuál.

Na webu www.vertu.com si můžete prohlédnout animaci, jak nový Vertu bez následků přejíždí Porsche. Čtenáře MobilManie ale takový test určitě nepřekvapí, protože totéž v našem crash testu loni vydržel i nejlevnější Alcatel.

Zajímá vás cena? V takovém případě si budete muset domluvit osobní schůzku s některým z prodejců. Stejně jako u jiného luxusního zboží si ani Vertu nemůže dovolit faux pas a oznámit cenu veřejně. Telefonů bude vyrobeno jen 997 kusů a na každém bude vyraženo pořadí v sérii.

Diskuze (9) Další článek: Japonsko: fotomobily místo skeneru a OCR

Témata článku: Vertu, Auto, Speciál, Michelin, Edice, Speciální edice


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9