Vertu: speciální edice pro velmi bohaté fanoušky rychlých aut

Společnost Vertu vyrábí velmi luxusní mobilní telefony, nad jejichž cenou by se začervenala i ta nejodvážněji posazená Nokia. Nokia má mimochodem Vertu na svědomí, před několika lety tuto společnost sama založila.

Vertu se nemůže chlubit rozsáhlou nabídkou telefonů. Dlouhou dobu se prodával jen jeden v různých variantách. Lišily se zejména použitými materiály. Následoval model Ascent a kromě několika limitovaných edicí to je všechno.

O limitované edici je řeč i v této bleskovce. Model Ascent Motorsport Edition uvádí Vertu u příležitosti své účasti v automobilových soutěžích Porsche Michelin Supercup a Porsche Infineon Carrera Cup.


Vertu Ascent Motorsport Edition

Ani v tomto případě tolik nejde o funkce, přestože Vertu dostalo do vínku i podporu Bluetooth. Důležitější je design a použité materiály. Kromě pravé kůže, která se jinak používá na palubní desky nejluxusnější automobilů, jsou zde uhlíková vlákna – stejná jako na karosériích supersportů, které Vertu sponzoruje. Rám je vyroben ze slitiny označené jako Liquidmetal, je dvakrát pevnější než titan.

Pokud máte zájem, můžete si stáhnout manuál.

Na webu www.vertu.com si můžete prohlédnout animaci, jak nový Vertu bez následků přejíždí Porsche. Čtenáře MobilManie ale takový test určitě nepřekvapí, protože totéž v našem crash testu loni vydržel i nejlevnější Alcatel.

Zajímá vás cena? V takovém případě si budete muset domluvit osobní schůzku s některým z prodejců. Stejně jako u jiného luxusního zboží si ani Vertu nemůže dovolit faux pas a oznámit cenu veřejně. Telefonů bude vyrobeno jen 997 kusů a na každém bude vyraženo pořadí v sérii.

Témata článku: Vertu, Auto, Edice, Speciální edice

Určitě si přečtěte

Vertu se probouzí. Představuje novou generaci luxusního smartphonu Constellation

Vertu se probouzí. Představuje novou generaci luxusního smartphonu Constellation

** Další model luxusního, ručně vyráběného smartphonu ** Hlavním materiálem je kov, kůže a safírové sklo ** Výbava je v rámci kategorie luxusních zařízení na špičkové úrovni

28.  1.  2017 | Láska Jan | 11

Vertu Aster Chevron: Android z vyšší společnosti

Vertu Aster Chevron: Android z vyšší společnosti

Kromě konvečních modelů se na podzimním trhu objeví i novinka ze stáje Vertu. Model Aster Chevron přitom do detailu ctí tradice značky.

5.  8.  2016 | Měchura Milan | 19

Vertu Signature for Bentley: Konečně pořádná výbava

Vertu Signature for Bentley: Konečně pořádná výbava

Je to historický paradox. Nejdražší telefony na světě se blýskaly diamanty, ale výbavou patřily do střední třídy. Vertu Signature Touch for Bentley to konečně mění.

11.  2.  2016 | Chroust Martin | 18