Víme první! Většina MobilManiaků alespoň jednou do týdne použije tablet

Víme první! Většina MobilManiaků alespoň jednou do týdne použije tablet

Snad mi odpustíte trochu té bulvární nadsázky v nadpisu, ale přiznávám, že jste mě překvapili. Žasnu nad tím, že se tablety za tři a půl roku od premiéry prvního iPadu dostaly do takto silné pozice. Více než polovina MobilManiaků přijde alespoň jednou do týdne do styku s velkou plackou, která před lednem 2010 prakticky neexistovala.

Klepněte pro větší obrázek 
Poměr tabletujících a netabletujících MobilManiaků v době psaní článku.

Dalo se čekat, že mezi fanoušky mobilních technologií bude více uživatelů tabletů, ale většinu (i když jen velmi těsnou) jsem opravdu nečekal. Něco podobného se dá napsat také o čtvrtině populace, kterou zjistil Seznam – také u aktivních uživatelů internetu se dá očekávat vyšší koncentrace tabletistů, než je republikový průměr. No a jaký je podíl uživatelů tabletů vůči celkovému počtu obyvatel ČR? To je otázka spíše pro statistiky-demografy. Kolik tipujete vy?


Původní článek vyšel 6. srpna s nadpisem...

Podle Seznamu má tablet čtvrtina obyvatel ČR. Pojďme si to ověřit

Na Seznamáckém blogu se objevil příspěvek s rezolutním a pro mě značně překvapivým nadpisem V ČR vlastní tablet 24 % obyvatel. Obsah článku už je statisticky mírnější a 24 % platí pro uživatele Seznamu, kteří mají přístup k tabletu. I to je docela neurčitá formulace. Pojďme si tedy upřesnit pravidla a anketu zopakovat: Kolik čtenářů MobilManie alespoň jednou do týdne použije tablet? Hlasujte v přiložené anketě.

Klepněte pro větší obrázek 
Typický uživatel tabletu je školou povinný.
Klepněte pro větší obrázek
3/4 respondentů tablet nechtějí. Proč? Za zbytečnost ho považují hlavně muži. Příliš drahý připadá častěji ženám.
Diskuze (69) Další článek: Senzor v Moto X umí 4K video, Motorola ho ale nevyužije

Témata článku: Tablety, Mobil, Tab, Většina, MobilMania

Určitě si přečtěte