Vivo X5Pro: USB-C, skener oční sítnice a obří baterie

Vivo chystá novou vlajkovou loď Vivo X5Pro a stále se drží strategie za každou cenu zaujmout originálním prvkem výbavy. Připomeňme si, že loni tato čínská společnost vyhrála závod o nejtenčí telefon na světě, Vivo 5Max mělo tloušťku pouhých 4,75 mm. Výrobce se ale ani letos nebál inovovat a u novinky X5Pro použil nové USB typu C, kterým se v mobilní říši zatím pyšní pouze tablet Nokia N1. Vivo nešetřilo ani na použitých materiálech, novinka totiž bude mít skleněná záda s kovovým rámečkem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Uniklé fotografie z čínského certifikačního úřadu TENAA (Via Gizmochina.com)

Jelikož byl smartphone otestován čínským certifikačním úřadem TENAA, unikly na internet i první fotografie a informace o hardwarové výbavě. Novinka by měla mít 5,5" Super AMOLED displej s Full HD rozlišením a uvnitř bude tepat 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 615 s taktem 1,7 GHz, doplněný 2 GB RAM a 32 GB vnitřním úložištěm. Co uživatele potěší asi nejvíce, je obří baterie s kapacitou 4 150 mAh. Otázkou zůstává jak se velikost akumulátoru projeví na tloušťce telefonu. Co se týče softwarového vybavení, bude tu od začátku Android 5.0 s nadstavbou FunTouch OS 2.1.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Obrázky od výrobce se zaměřují hlavně na funkce přední kamerky (via Gizmochina)

Vivo X5Pro nebude strádat ani po stránce focení. Zadní fotoaparát by měl mít rozlišení 13 Mpx (s clounovým číslem f/2,0), ten přední dostane slušných 5 MPx (f/2,4), ovšem pomocí funkce skládání snímků, dovede vykouzlit až 32 MPx selfie fotografie. Přední kamerka by navíc měla sloužit i pro odemykání telefonu, a to díky skenu oční sítnice. Podobnou technologii jsme mohli vidět i na letošním MWC u ZTE Grand S3.   

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Serveru mobile-dad.com se podařilo získat fotografie s výbavou novinky

Uniklé fotografie z TENAA a obrázky od výrobce ukazují, že telefon už je nejspíše za dveřmi, představení bychom se tak mohli dočkat už v nejbližších dnech. Pokud to Vivo nepřežene s cenou, může být model X5Pro zajímavým konkurentem řadě čínských výrobců. Nicméně je Vivo X5Pro jasným důkazem, že se v mobilním průmyslu s novým USB typu C počítá a je jen otázkou času než se přidají další výrobci. 

Diskuze (13) Další článek: Bonusová nabídka aplikací pro Samsung Galaxy S6

Témata článku: Smartphony, Baterie, Vivo, Viv, Nokia N1, Bitový procesor, Skener, Sken, USB, Obří baterie, GHz doplněný, Mobilní průmysl

Určitě si přečtěte