Vodafone a T-Mobile bojují o exkluzivní práva na prodej iPhonu

S brzkým příchodem Apple iPhonu na trh začínají jednotliví operátoři větřit tučné zisky. Amerika se dočká již v červnu, na Britských ostrovech to bude trvat ještě o několik měsíců déle. V USA je již jasno, exkluzivitu má AT&T, ale britští operátoři o získání výhradních prodejních práv s Apple teprve jednají. Všeobecně se očekávalo, že se nejdále dostal Vodafone, ale protože dlouho nebylo nic potvrzeno oficiálně, do věci se vložil také Orange.

Koncem minulého týdne se v prestižním periodiku Marketing Week objevila překvapivá zpráva, že současným lídrem „závodu o iPhone“ je T-Mobile. Stejný článek naopak staví Orange na vedlejší kolej. Jiné zdroje hovoří o tom, že by byla pro Apple hotová sebevražda svázat iPhone pouze s jediným operátorem. Vazby britského zákazníka se svým operátorem jsou totiž pevnější, než jinde.

V předchozím textu figurují T-Mobile a Vodafone, tedy operátoři, kteří fungují také na našem trhu. Obě česká zastoupení se však shodují v tom, že na podobné úvahy je ještě brzo. Na očekávaném vstupu iPhonu na evropský trh až v prosinci se nic nemění.

Diskuze (26) Další článek: U:fon je tady: nabízí internet i volání

Témata článku: Operátoři, Apple iPhone 4GB, Voda, Vodafone, Sebevražda, Mobil, Prodej, Brzký příchod

Určitě si přečtěte