Vodafone Passport: v květnu už i pro Česko

Vodafone příští týden, přesně ve středu 2. května, uživatelům v České republice představí službu Passport. Koná se tisková konference, na které bude služba uvedena, a předpokládám, že ji také od května budou moci čeští zákaznici začít využívat.

Vodafone Passport nabídne levnější roaming. Operátor službu propaguje tak, že zákazníci mohou z vybraných zemí volat za stejnou cenu jako doma. A někam dolů na inzerát se potom obvykle připíše, že je navíc nutné zaplatit spojovací poplatek (to byl názor redakce, viz níže). Tento poplatek je například ve Velké Británii 75 pencí, tj. přibližně 30 Kč. Stejná pravidla fungují i při přijímání hovorů v cizině, zaplatíte jen spojovací poplatek a nic navíc.

Tip: Prohlédněte si seznam zemí, ve kterých je Passport v provozu pro zákazníky britského Vodafonu.

Podobnou službu v České republice nabízí už T-Mobile pod názvem Cestovatel. I u něj se napřed platí spojovací poplatek 34,51 Kč a za hovor se pak účtuje jen poměrně nízká sazba 4,76 Kč/min.

Oživeno: Vodafone nesouhlasí s mou poznámkou, že se informace o spojovacím poplatku připíše „někam dolů“. Takové chování není podle tiskového mluvčího Jakuba Hrabovského v souladu s firemní strategií, Vodafone se takovým neviditelných dodatkům vyhýbá.

Na pozvánce pro novináře ale bylo uvedeno „stejné ceny za volání doma i v zahraničí“, dokonce bez jakékoli zmínky o spojovacím poplatku, takže raději ještě zůstávám skeptický. Počkejme, jaký způsob propagace operátor zvolí.

Diskuze (38) Další článek: První čtvrtletí 2007: Motorola ztrácí, Sony Ericsson dotahuje

Témata článku: Vodafone Pass, Česko, Voda, Vodafone


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10