Vodafone: Pozor, při objednávce java hry můžete zaplatit i za data

Vodafone: Pozor, při objednávce java hry můžete zaplatit i za data

Vodafone před spuštěním svého portálu Vodafone Live! nabízel java hry ke stažení pouze prostřednictvím služby Info a zábava. Služba funguje dodnes, ale používá se především k SMS a MMS doplňkovým službám. Zvláštností ovšem je, že java hry si přes ni můžete i nadále objednávat za stejných podmínek jako kdysi.

To znamená, že pokud na stránky Vodafonu vstoupí nějaký nezkušený či nový zákazník, který zatouží provést objednávku hry prostřednictvím textové zprávy (služba Info a zábava umožňuje objednávku java her pouze touto cestou) a nezná cenové rozdíly v jednotlivých službách, tak může být po objednávce nemile překvapen.

Jak operátor uvádí na svých stránkách, při objednávce java hry přes službu Info a zábava, jsou účtovány kromě ceny hry také datové přenosy podle tarifu a cena za odeslanou objednací SMS zprávu. Jedna hra se tak může výrazně prodražit.

Pokud ovšem objednávku provedete přes Vodafone Live!, zaplatíte pouze částku za samostatnou hru a případně za objednací textovou zprávu (hry přes Vodafone Live! lze objednávat také na stejnojmenném wapovém portálu). Ceny her se pohybují v rozmezí od 30 Kč do 90 Kč a lze zvolit i výhodný kombinační balíček se slevou. Podrobnosti o cenách najdete zde.

Rozdíl cen mezi jednotlivými službami si můžeme uvést na příkladu hry „UFO Aftershock“. Při objednávce přes Info a zábavu zaplatíte za hru 83,30 Kč a za stažená data až 178,98 Kč - záleží ovšem na tom, zda používáte tarif či Vodafone kartu a na používaném telefonu (doporučujeme použít téměř zapomenuté vytáčené připojení k wapu, minuta připojení stojí 1,79 Kč a hru máte staženou za přibližně 4 minuty, což dělá 7,16 Kč).

Zvolíte-li si způsob objednání stejné hry na Vodafone Live!, tak se vám naúčtuje jednotná suma 90 Kč a o další výdaje se starat nemusíte. K cenám je nutné ještě připočíst cenu za objednací zprávu.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Software pro mobily

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Duch 14. 11. 2007 10:37:24
    Byla netrpeliva, slibili, ze link poslou do 24 hodin od zavolani a nic. Je...
  • Pedro 13. 11. 2007 23:40:47
    Nebo zavolat na operátora, kde pošlou správný link....:-D
  • hakic 13. 11. 2007 20:47:09
    když se nekdo nezajímá o to co tam napsat a zkouší to stylem pokus omyl...
Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9


komerční sdělení

Komerční sdělení