Vodafone: Pozor, při objednávce java hry můžete zaplatit i za data

Vodafone před spuštěním svého portálu Vodafone Live! nabízel java hry ke stažení pouze prostřednictvím služby Info a zábava. Služba funguje dodnes, ale používá se především k SMS a MMS doplňkovým službám. Zvláštností ovšem je, že java hry si přes ni můžete i nadále objednávat za stejných podmínek jako kdysi.

To znamená, že pokud na stránky Vodafonu vstoupí nějaký nezkušený či nový zákazník, který zatouží provést objednávku hry prostřednictvím textové zprávy (služba Info a zábava umožňuje objednávku java her pouze touto cestou) a nezná cenové rozdíly v jednotlivých službách, tak může být po objednávce nemile překvapen.

Jak operátor uvádí na svých stránkách, při objednávce java hry přes službu Info a zábava, jsou účtovány kromě ceny hry také datové přenosy podle tarifu a cena za odeslanou objednací SMS zprávu. Jedna hra se tak může výrazně prodražit.

Pokud ovšem objednávku provedete přes Vodafone Live!, zaplatíte pouze částku za samostatnou hru a případně za objednací textovou zprávu (hry přes Vodafone Live! lze objednávat také na stejnojmenném wapovém portálu). Ceny her se pohybují v rozmezí od 30 Kč do 90 Kč a lze zvolit i výhodný kombinační balíček se slevou. Podrobnosti o cenách najdete zde.

Rozdíl cen mezi jednotlivými službami si můžeme uvést na příkladu hry „UFO Aftershock“. Při objednávce přes Info a zábavu zaplatíte za hru 83,30 Kč a za stažená data až 178,98 Kč - záleží ovšem na tom, zda používáte tarif či Vodafone kartu a na používaném telefonu (doporučujeme použít téměř zapomenuté vytáčené připojení k wapu, minuta připojení stojí 1,79 Kč a hru máte staženou za přibližně 4 minuty, což dělá 7,16 Kč).

Zvolíte-li si způsob objednání stejné hry na Vodafone Live!, tak se vám naúčtuje jednotná suma 90 Kč a o další výdaje se starat nemusíte. K cenám je nutné ještě připočíst cenu za objednací zprávu.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Software pro mobily, Java, Pozor, Data, Voda

Určitě si přečtěte

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

StreamOn a Video Pass: T-Mobile a Vodafone mají průšvih a měli by jej rychle napravit

** T-Mobile s Vodafonem představili balíčky pro neomezené video ** Ale pozor, reklamy třeba na YouTube, ukrajují ze základního limitu ** Nevědomky tak můžete prosurfovat cenná data a dokupovat další

17.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 39