Vodafone roste nejrychleji

Od Vodafonu nám dorazila tisková zpráva s finančními výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Uvádí ji titulek Vodafone rostl nejrychlejsi u českých operátorů.

Když se podíváme na finanční výsledký Telefóniky O2 a T-Mobilu, musíme dát Vodafonu za pravdu. Zatímco T-Mobile nabral za první čtvrtletí pouhé 2 tisíce nových zákazníků (a jeho procentní nárůst je tedy zanedbatelný), O2 uvádí meziroční nárůst počtu svých mobilních zákazníků o 6,6 %, což činí přibližně 320 tisíc nových zákazníků. Za srovnatelné období se však jedná o pouhých 32 tisíc nováčků, což činí 0,6 %.

Vodafone se svým čtyřicetitisícovým nárůstem dosáhl na tempo 1,5 %. V absolutních i procentních hodnotách tedy vyrostl rychleji než T-Mobile i O2.


Původní tisková zpráva

  • 40 tisíc čistý zákaznický přírůstek za čtvrtletí od ledna do března 2008
  • 223 tisíc čistý zákaznický nárůst za finanční rok, který skončil 31. března 2008
  • Celkový počet zákazníků na konci března 2008 – 2.698 milionu
  • ARPU 581 Kč za měsíc

"Náš růst v posledním čtvrtletí dokazuje, že inovativní řešení, jakými jsou mobilní reklama nebo konvergovaná nabídka pro firmy Vodafone OneNet, mohou přilákat nové zákazníky i na vysoce penetrovaném trhu,“ říká Muriel Anton, generální ředitelka Vodafonu ČR a dodává: „I nadále se budeme zaměřovat na nabídku produktů a služeb, které mohou získat všichni zákazníci bez nutnosti podpisu víceletých úvazků.“

Od března 2007 zvýšil Vodafone počet svých zákazníků o 9% na 2.698 milionu. Od ledna do března 2008 získal Vodafone 40 tisíc nových zákazníků.

Podíl tarifních zákazníků Vodafonu ČR tvořil v uplynulém čtvrtletí 51,9% z celkového počtu. Průměrný výnos na zákazníka (ARPU) Vodafonu ČR dosáhl v tomto období 581 Kč za měsíc.

Diskuze (27) Další článek: mivvy music+: plus ke jménu i výbavě

Témata článku: Operátoři, Vodafone, T-Mobile, O2, Voda

Určitě si přečtěte