Vodafone: služby zdarma výměnou za reklamu v mobilu

Vodafone se rozhodl pro nový experiment, který nemá v českém mobilním světě obdoby, informovaly o tom Hospodářské noviny. Jedná se o nový obchodní model, který by zlevnil zákazníkům poskytované služby nebo je nabídnul zcela zdarma výměnou za reklamu. Česko by přitom mělo fungovat jako pokusný trh a pokud zde služba uspěje, rozšíří ji Vodafone do dalších zemí.

Vznikající tým lidí bude testovat nápady na zákaznících. „Vyzkoušíme metodu pokus-omyl, co funguje a co ne. Nemyslím si, že lidi nějakým způsobem otrávíme.“ řekl Hospodářským novinám šéf Vodafone ČR Grahame Maher.

Princip je jednoduchý. Za služby by místo zákazníků platili zadavatelé reklamy, tak jak to běžně funguje například v komerčních televizích. Nový model se bude nejprve testovat na službách jako je stahování her, obrázků či zvonění.

Nejtěžším cílem bude pro Vodafone vytvořit takový systém, který by mohl zákazníkům na základě reklamních příjmů nabídnout nižší ceny za volání nebo posílání SMS, případně nabídnout tyto služby zcela zdarma.

Diskuze (30) Další článek: Treo 750: legenda s Windows Mobile (test)

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Zdarma, Mobil, Voda


Určitě si přečtěte