Vodafone vyvíjí mobilní službu na prevenci rakoviny

Vodafone vyvíjí mobilní službu na prevenci rakoviny

V rámci probíhajícího Evropského týdne prevence rakoviny děložního čípku, podepsal Vodafone smlouvu o spolupráci s Evropskou asociací pro prevenci rakoviny děložního čípku (ECCA). Společně vyvinou informační SMS službu, která by měla napomoci prevenci tohoto onemocnění v České republice.

Služba bude ženy automaticky informovat o blížícím se datu preventivní gynekologické prohlídky, poskytne kontakt a ordinační hodiny nejbližšího gynekologa a další informace. Služba bude zdarma dostupná pro uživatele všech mobilních operátorů, působících v České republice. K zahájení provozu dojde v průběhu roku 2007. Na počátku bude webová stránka, která bude obsahovat všechny základní informace o rakovině děložního čípku. Později, v době zahájení provozu SMS informační služby, bude sloužit také pro registraci uživatelek.

V důsledku rakoviny děložního čípku umírá v Evropě každý rok zhruba 25 000 žen. Při včasném rozpoznání tohoto onemocnění jsou přitom šance na vyléčení velmi vysoké. Po rakovině prsu je rakovina děložního čípku celosvětově druhou nejčastější příčinou úmrtí na nádorové onemocnění u žen. Zároveň je to však jediný druh rakoviny, který by mohla být v Evropě prakticky eliminována kombinací včasné prevence a plošné vakcinace. Včasná lékařská prohlídka je účinnou prevencí a mobilní telefon představuje v tomto smyslu skvělý nástroj.

Vodafone vyvíjí SMS informační službu v ČR jako pilotní projekt Vodafone Group a ECCA. V případě úspěchu této služby, se počítá s jejím rozšířením do dalších evropských zemí.

10 komentářů

Nejnovější komentáře

  • krabicka3 30. 1. 2007 0:00:48
    jedina na trhu nebude, coz je dobre kvuli cene, ale pry bude i potom stale...
  • Karol 29. 1. 2007 23:12:40
    Vakcína od MSD je skutečně pouze pro mladé holky - je určena pro věkové...
  • Thom 29. 1. 2007 23:10:07
    Ta částka vím, slyšel jsem ale, že je to pro mladší 26 let (i když takový...

komerční sdělení

Komerční sdělení