Vodafone vyvíjí mobilní službu na prevenci rakoviny

V rámci probíhajícího Evropského týdne prevence rakoviny děložního čípku, podepsal Vodafone smlouvu o spolupráci s Evropskou asociací pro prevenci rakoviny děložního čípku (ECCA). Společně vyvinou informační SMS službu, která by měla napomoci prevenci tohoto onemocnění v České republice.

Služba bude ženy automaticky informovat o blížícím se datu preventivní gynekologické prohlídky, poskytne kontakt a ordinační hodiny nejbližšího gynekologa a další informace. Služba bude zdarma dostupná pro uživatele všech mobilních operátorů, působících v České republice. K zahájení provozu dojde v průběhu roku 2007. Na počátku bude webová stránka, která bude obsahovat všechny základní informace o rakovině děložního čípku. Později, v době zahájení provozu SMS informační služby, bude sloužit také pro registraci uživatelek.

V důsledku rakoviny děložního čípku umírá v Evropě každý rok zhruba 25 000 žen. Při včasném rozpoznání tohoto onemocnění jsou přitom šance na vyléčení velmi vysoké. Po rakovině prsu je rakovina děložního čípku celosvětově druhou nejčastější příčinou úmrtí na nádorové onemocnění u žen. Zároveň je to však jediný druh rakoviny, který by mohla být v Evropě prakticky eliminována kombinací včasné prevence a plošné vakcinace. Včasná lékařská prohlídka je účinnou prevencí a mobilní telefon představuje v tomto smyslu skvělý nástroj.

Vodafone vyvíjí SMS informační službu v ČR jako pilotní projekt Vodafone Group a ECCA. V případě úspěchu této služby, se počítá s jejím rozšířením do dalších evropských zemí.

Diskuze (10) Další článek: T-Mobile představil nové tarify

Témata článku: Vodafone, Mobil, ECC, Rakovina, Voda


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31