Volání mobilem z letadel RyanAir už brzy

Volání mobilem z letadel RyanAir už brzy

Nízkonákladová letecká společnost RyanAir vybaví v brzké době 14 ze svých 166 letadel zařízením, které umožní pasažérům za letu telefonovat, přijímat a odesílat SMS zprávy, nebo si třeba vyřizovat e-maily. V oblasti letectví se v tomto jedná o malou revoluci. Již dříve tu byla možnost si z letadla zavolat, šlo to ale jen pomocí palubního telefonu.

Služba není zaměřená na nějaké dlouhé vyvolávání a její zavedení není nejlevnější, proto nepřekvapí cena cca 70 Kč za minutu hovoru. SMS si pošlete za necelých 15 korun. Technicky se o službu zatím stará operátor O2, uvidíme, zda se k němu v budoucnu připojí další. Limitujícím faktorem je také skutečnost, že současně může probíhat nejvýše šest telefonních hovorů z jednoho letadla. Pokud se někdo další pokusí uskutečnit sedmý hovor, nepodaří se mu to a bude nucen počkat.

Klepněte pro větší obrázek

Přiznávám se, že by mě hodně zajímalo, jak je vyřešeno případné vzájemné rušení signálů GSM a samotných komunikačních systémů letadla. Přeci jen se v místech jako je letiště doporučuje telefon vypínat, přímo v letadle to je (respektive až doteď byla) nutnost.

Zdroj: TimesOnline

Témata článku: Operátoři

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Halina Orlová 10. 10. 2008 19:35:37
    Hm, Iridium, InMarsat, přes takové sítě já volám přes 10 let, když jsem...
  • ZLE 10. 10. 2008 17:33:09
    Presne tak, chtelo by to trochu osvetu :) Volat se da uz od prosince 2007...
  • Jozef Cmar 10. 10. 2008 14:41:16
    díky, opraveno

komerční sdělení

Komerční sdělení