Vybíráme freeware pro Palm OS

C-102P

Výborná volně dostupná náhrada výchozího systémového kalkulátoru, a to zejména u starších verzí Palm OSnedisponujících pokročilým vědeckým režimem. Kromě vědeckých funkcí kalkulačka obsahuje i plnou podporou logických operací a konverzí mezi různými číselnými soustavami (binární, oktalová, decimální a hexadecimální). Ovládání je velmi příjemné, jelikož vizáž je co nejvíce přizpůsobena vizuální podobě opravdového kalkulátoru. Kalkulátor C-102P vyžaduje k běhu knihovnu MathLib a dále libovolný přístroj s aspoň Palm OS 2+. V 680 kB balíku je několik jazykových verzí.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
YearView

U spousty Palm OSaplikací si člověk velmi dobře může tipnout jejich funkci již z letmého pohledu na název a YearView je přesně ten případ. Jedná se opravdu o jednoduchou a praktickou mikroutilitku (4 kB), jež nám zobrazí celoroční kalendář na naprosto všech zařízeních s alespoň Palm OS 3+. Najednou je vidět pouze půl roku, a to bohužel bez popisek, jaký den je který.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
PChord

Aplikace pro všechny majitele strunných nástrojů (zejména kytar), kterým PChord spočítá akord a zobrazí jej na pražci. Avšak na rozdíl od jiných programů, které mají akordy v databázi, je tato aplikace staví v reálném čase. PChord nám akord i zahraje, takže se s ním dá prakticky cokoliv také naladit. Program se spokojí již s Palm OS 3+ a 21 kB místa na disku.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout


 
Timing

Nejrůznějších budíků, stopek a časoměřičů jsme již za ty roky viděli opravdu přehršel. Ovšem Timing si nás získal svými takřka neomezenými možnostmi - uživatel je v něm schopen pracovat s až 65 tisíci countery, které mohou běžet buď klasicky či odpočtovým způsobem. Countery lze také pojmenovat, takže je majitel PDA i při jejich větším počtu vždy informován, co je co. Maximální doba počítání je 10 000 dní (Timing pracuje i se zápornými hodnotami). Veškeré countery je možno velmi pohodlně třídit do kategorií. Timing trvá na přítomnosti MathLib knihovny, Palm OS 3.5+ a 44 kB prostoru pro svůj soubor.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení:
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Nový firmware také pro Nokii N95 8GB

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Free, Palm OS, Maximální doba

Určitě si přečtěte