Vyjádření Eurotelu k rychlosti CDMA

Kvůli článku, který připravujeme, jsme požádali tiskové oddělení Eurotelu o stanovisko k současné rychlosti služby Data Expres (CDMA). Zajímal nás konkrétně postoj operátora k poměrně špatným výsledkům měření rychlosti servery typu DSL.cz. Myslíme si, že by vás vyjádření Eurotelu mohlo zajímat, proto ho vydáváme také v plném znění:

Pokud jde o spolehlivost měření, prováděných subjekty s vlastními zájmy na telekomunikačním trhu, každý si může utvořit názor na jejich vypovídací hodnotu sám. Bez ohledu na provozovatele však u služeb typu www.dsl.cz nelze zajistit náhodnost a reprezentativnost výběru a ani ověřit, zda jsou po dobu měření zastaveny přenosy běžící na pozadí (např. provoz P2P sítí). Proto jsou rychlosti měřené na webových serverech obecně výrazně nižší, něž při měření v infrastruktuře poskytovatele.

Avšak i navzdory výše uvedenému zkreslení překračuje dle měření www.dsl.cz služba Eurotel Data Expres parametry uvedené při jejím uvedení jako předpokládané.

Dlouhodobým cílem Eurotelu je rozprostřít kapacitu sítě tak, aby odpovídala struktuře provozu. Cyklus plánování, povolování a výstavby základnových stanic však trvá několik měsíců. Eurotel Data Expres je navíc mobilní širokopásmová služba. Proto jsou také očekávané rychlosti vyjádřeny jako průměrné hodnoty, od kterých se zkušenost stacionárního uživatele může negativně, ale i pozitivně odchylovat.

Jak jsme Vás již informovali, v současné době proběhly a probíhají plánované odstávky sítě za účelem rozšíření pokrytí a posílení kapacity. Podařilo se nám posílit RNC prvky sítě a díky tomu se snížila zátěž centrální části sítě.

Tento týden budeme i nadále pokračovat v přechodu na novou SW verzi PDSN prvků sítě. O aktuálních novinkách Vás budeme informovat.

Témata článku: EU, CDMA, Rychlost, Euro

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

** Nordic Telecom chce být 4. mobilním operátorem, pomoci má LTE ** Stávající zákazníci budou vybaveni novým zařízením i SIM kartami ** Klíčová však bude aukce frekvencí v pásmu 700 MHz

24.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 49

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan