Vyjádření Eurotelu k rychlosti CDMA

Kvůli článku, který připravujeme, jsme požádali tiskové oddělení Eurotelu o stanovisko k současné rychlosti služby Data Expres (CDMA). Zajímal nás konkrétně postoj operátora k poměrně špatným výsledkům měření rychlosti servery typu DSL.cz. Myslíme si, že by vás vyjádření Eurotelu mohlo zajímat, proto ho vydáváme také v plném znění:

Pokud jde o spolehlivost měření, prováděných subjekty s vlastními zájmy na telekomunikačním trhu, každý si může utvořit názor na jejich vypovídací hodnotu sám. Bez ohledu na provozovatele však u služeb typu www.dsl.cz nelze zajistit náhodnost a reprezentativnost výběru a ani ověřit, zda jsou po dobu měření zastaveny přenosy běžící na pozadí (např. provoz P2P sítí). Proto jsou rychlosti měřené na webových serverech obecně výrazně nižší, něž při měření v infrastruktuře poskytovatele.

Avšak i navzdory výše uvedenému zkreslení překračuje dle měření www.dsl.cz služba Eurotel Data Expres parametry uvedené při jejím uvedení jako předpokládané.

Dlouhodobým cílem Eurotelu je rozprostřít kapacitu sítě tak, aby odpovídala struktuře provozu. Cyklus plánování, povolování a výstavby základnových stanic však trvá několik měsíců. Eurotel Data Expres je navíc mobilní širokopásmová služba. Proto jsou také očekávané rychlosti vyjádřeny jako průměrné hodnoty, od kterých se zkušenost stacionárního uživatele může negativně, ale i pozitivně odchylovat.

Jak jsme Vás již informovali, v současné době proběhly a probíhají plánované odstávky sítě za účelem rozšíření pokrytí a posílení kapacity. Podařilo se nám posílit RNC prvky sítě a díky tomu se snížila zátěž centrální části sítě.

Tento týden budeme i nadále pokračovat v přechodu na novou SW verzi PDSN prvků sítě. O aktuálních novinkách Vás budeme informovat.

Diskuze (90) Další článek: Recenze Philips 655: véčko zase jinak (test)

Témata článku: EU, CDMA, Euro, Rychlost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15