Vylepšená kalkulačka pro chytré Nokie má konečně i vědecké fukce

Standardní kalkulačce Nokií S60 chybí oproti přístrojům Series 40 mnoho funkcí, nabídne totiž pouze možnost základních výpočtů jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení s celými, desetinnými čísly a procenty. Tento neduh si uvědomil i Jarmo Lahtinen z BetaLabs, převzal tak zdrojový kód kalkulačky z S40, poupravil jej, mírně přepracoval a vydal novou podstatně lepší verzi pro majitele Nokií z řady S60. Kalkulátor je napsán v Javě a má tři módy - standardní, vědecký a finanční (pro výpočet splátek půjček,a pod.).

Klepněte pro větší obrázek
Změny jsou více než jen kosmetické

Po starém však zůstalo ovládání základních operací pomocí D-padu. Pro každý směr klávesy je ale nyní nastavena defaultní základní operace, čímž se zrychlují jednoduché výpočty. Aplikace je určena pro spuštění na přístrojích s QVGA rozlišením, menší problémy se objevovaly o některých telefonů S60 3rd edition, kde bylo při spuštění znát malé zpoždění, ale u novějších přístrojů by neměl být žádný problém. Novou kalkulačku je možno stáhnout přímo z Nokia BetaLabs.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový kalkulátor se třemi módy

Témata článku: Nokia, Software pro mobily, Vědec

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30