Vynález Sony Ericssonu: přenos dat pohybem prstu

Vynález Sony Ericssonu: přenos dat pohybem prstu

Sony Ericsson si nechal zaregistrovat nový patent, jehož zavedením do praxe by se ještě více usnadnil bezdrátový přenos souborů mezi telefony. Stačí položit dva přístroje vedle sebe a tahem prstu po displeji naznačit směr z výchozího do cílového telefonu. Tento pohyb by měl zahájit přenos. Transfer dat by měl proběhnout do přístroje, který se nachází příslušným směrem od zdroje.

Zda se jedná o úplně novou samostatnou technologii, nebo pro takovýto přenos bude využita některá z existujících možností bezdrátového spojení, to zatím Sony Ericsson neuvádí. Jisté je, že se počítá výhradně s přístroji s dotykovým displejem. Zajímavá situace by mohla nastat v okamžiku, kdy ve směru přenosu bude ležet více telefonů. A když už jsme u pochybností: jak vlastně telefon pozná, kterým směrem se nachází ten druhý? Dnešní Bluetooth ani Wi-Fi nemají funkci pro lokalizaci...

Klepněte pro větší obrázek
Náčrtek fungování patentu od Sony Ericssonu

S ovládáním telefonů pohyby a různými gesty se nejspíš budeme setkávat čím dál častěji. Už v prosinci by se měla objevit aplikace pro Symbian S60, pomocí níž půjde ovládat pohybem Nokia N95. Připravovaná Nokia 8800 Arte zase reaguje vypnutím zvuku, pokud ji otočíte displejem dolů.

Zdroj: Dial-a-phone

Témata článku: Sony, Ostatní, Ericsson, Nokia 8800, Nokia 8800 Arte, Nokia 8800 Carbon Arte, Nokia 8800 Gold Arte, Nokia 8800 Sapphire Arte, Nokia 8800 Sirocco, Nokia 8800 Sirocco Gold, Nokia N95, Nokia N95 8GB

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • jj 23. 11. 2007 11:44:04
    Proč tady nepíšete zdroj informací? Oznámil vám tento patent snad přímo...
  • Prochy13 23. 11. 2007 1:37:34
    Trochu podobná technologie už v jedné z posledních revizí BT je. A to...
  • tonik 23. 11. 2007 1:05:39
    Tady nekdo nedaval pozor v hodinach anglictiny, vidte? Drag n drop pro...
Určitě si přečtěte

Apple zaplatí Ericssonu za každý prodaný iPhone a iPad

Apple zaplatí Ericssonu za každý prodaný iPhone a iPad

Apple a telekomunikační gigant Ericsson urovnaly dlouhotrvající patentový spor. Jak informuje agentura Reuters, součástí dohody je vyplácení malé části tržeb, jejichž výši ani jeden z výrobců oficiálně nepotvrdil. Odhady investiční banky ABG Sundal Collier hovoří o odvádění 0,5 procenta z prodeje každého iPadu a iPhonu.

23.  12.  2015 | | 11


komerční sdělení

Komerční sdělení