Výrobci spojují síly a známkují nabíječky

V blízké budoucnosti budou nabíječky k mobilním telefonům známkované podobně jako třeba ledničky, nebo pračky. Výrobci tak chtějí zajistit, aby si uživatel mohl vybrat nabíječku s ohledem na spotřebu energie a tedy životní prostředí. Právě taková drobnost jako je nabíječka dokázala spojit velké výrobce: LG, Motorola, Nokia, Samsung Electronics a Sony Ericsson.

Hlavním problémem současných nabíječek je, že spotřebovávají mnoho energie i když je odpojíte od telefonu, ale zůstanou zastrčené v elektrické zásuvce. Právě na tuto vlastnost se zaměřuje hodnocení zmíněných pěti výrobců. Nabíječka, která zapomenutá v zásuvce spotřebuje nejméně proudu dostane pět hvězdiček, naopak ta s největší spotřebou nedostane hvězdičku žádnou. Hvězdičkami budou označeny všechny nabíječky zmíněných výrobců. Ti se také zavázali zdůrazňovat svým zákazníkům, aby po nabití nabíječku ze zásuvky vytahovali.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Zde vidíte jednotlivé hvězdičkové stupně rozepsané podle spotřeby, způsob jakým bude své nabíječky značit Nokia a tabulku s jednotlivými modely nabíječek Nokia a příslušným hodnocením
Diskuze (61) Další článek: Aiji AM110: jednoduchý s daty navíc (test)

Témata článku: Příslušenství

Určitě si přečtěte