Výrobci spojují síly a známkují nabíječky

Výrobci spojují síly a známkují nabíječky

V blízké budoucnosti budou nabíječky k mobilním telefonům známkované podobně jako třeba ledničky, nebo pračky. Výrobci tak chtějí zajistit, aby si uživatel mohl vybrat nabíječku s ohledem na spotřebu energie a tedy životní prostředí. Právě taková drobnost jako je nabíječka dokázala spojit velké výrobce: LG, Motorola, Nokia, Samsung Electronics a Sony Ericsson.

Hlavním problémem současných nabíječek je, že spotřebovávají mnoho energie i když je odpojíte od telefonu, ale zůstanou zastrčené v elektrické zásuvce. Právě na tuto vlastnost se zaměřuje hodnocení zmíněných pěti výrobců. Nabíječka, která zapomenutá v zásuvce spotřebuje nejméně proudu dostane pět hvězdiček, naopak ta s největší spotřebou nedostane hvězdičku žádnou. Hvězdičkami budou označeny všechny nabíječky zmíněných výrobců. Ti se také zavázali zdůrazňovat svým zákazníkům, aby po nabití nabíječku ze zásuvky vytahovali.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Zde vidíte jednotlivé hvězdičkové stupně rozepsané podle spotřeby, způsob jakým bude své nabíječky značit Nokia a tabulku s jednotlivými modely nabíječek Nokia a příslušným hodnocením

Témata článku: Příslušenství

61 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Dawe 20. 11. 2008 8:47:29
    No nevim, ja jako chodec vstupuju do vozovky, kdyz nevidim auto, nevidim...
  • _ef_ 20. 11. 2008 7:58:03
    Nic proti ekologii, ale jakmile se prejde urcita hranice, je spis k...
  • _ef_ 20. 11. 2008 7:47:28
    Nebude to na tom prechodu spis proto, aby to osvitilo chodce?
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení