Výsledky ankety: který fotomobil je nejlepší?

Ve včerejší bleskovce jsme uspořádali anketu, ve které jste mohli rozhodnout, který ze tří anonymních megapixelových fotomobilů pořizuje nejlepší snímky. Nyní odhalíme, jaké značky a modely se skrývaly pod jednotlivými čísly:

  • 1: Nokia 6630
  • 2. Sagem myX-8
  • 3. Siemens SF65 

Vítězem byla jednoznačně Nokia 6630, kterou jsme i bez této ankety v redakci řadili mezi dva nejlepší současné fotomobily – vedle Sony Ericssonu S700. V době, kdy připravuji tuto bleskovku, získala 88 % hlasů.

Na druhém místě se ocitl Siemens SF65, a to i přesto, že nemáme k dispozici finální model a ve firmwaru ještě mohou nastat změny. Snímky místy nejsou ostré a mají nádech do červena. To ale možná u někoho rozhodlo, protože teplé barvy působí lépe než sice věrnější, ale zimně studená šedá.

Na posledním místě se v tomto srovnání ocitl Sagem myX-8. Bylo to pro nás trochu překvapení, protože jeho snímky jsou až na lokální problémy ostřejší než fotografie pořízené Siemensem. Zde možná zasáhlo studenější podání obrázků – více lidí upřednostňuje teplejší barvy.

Sagem ale rozhodně vede v zobrazení fotografií na displeji. Díky rozlišení 240 × 320 bodů dokáže zachytit detaily, které se na hrubších displejích ostatních dvou fotomobilů neobjeví.

Několik fotografií pořízených vítěznou Nokií 6630 jsem pro tuto bleskovku ještě upravil na počítači. Zmenšil jsem je, vyrovnal úrovně a doostřil. Myslím, že jsou na mobilní telefon hodně slušné, co říkáte?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (14) Další článek: Paris Hilton, hacknutý Sidekick a pár erotických obrázků (přehled bleskovek)

Témata článku: Nokia 6630, Sagem myX-8, Siemens SF65, Foto


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34