Výstava telefonních budek ArtPhone vydělala desetitisíce

Neobvyklá výzdoba na pražské Kampě je minulostí. Telefónica O2 už odstranila umělecky ztvárněné telefonní budky, které byly součástí projektu ArtPhone (naši fotoreportáž z výstavy si můžete prohlédnout zde). Společně s výstavou byla ukončena také veřejná dražba jednotlivých exponátů. Na konto Sdružení Linka bezpečí se podařilo získat celkem 136 456 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Netradiční charitativní akce, nad kterou převzala patronát Nadace O2 a Galerie Václava Špály, probíhala od 17. července 2008 do 25. srpna 2008 v okolí pražské Kampy. K vidění bylo celkem sedmnáct telefonních budek, přetvořených v jedinečná umělecká díla známými i začínajícími českými výtvarníky. Součástí výstavy byla také budka určená pro přímé charitativní příspěvky. Patnáct exponátů bylo pak umístěno do veřejné dražby.

"Veřejná dražba dvou vybraných budek probíhala prostřednictvím internetového portálu www.aukro.cz. Dalších třináct exponátů mohli zájemci z řad jednotlivců i firem vydražit na našich internetových stránkách www.aukce.linkabezpeci.cz. Přispívali také samotní návštěvníci výstavy. Velice si vážíme pomoci všech, kteří se rozhodli touto cestou podpořit Linku bezpečí a pomoci tak dětem, které k nám denně volají se svými problémy a prosbami o radu, " řekl Martin Balcar, ředitel Sdružení Linka bezpečí.

Slavnostní ukončení projektu proběhlo za přítomnosti umělců, partnerů a dražitelů, ve čtvrtek 4. září 2008 v O2 Žlutých lázních. Symbolický šek na získanou částku zde předala do rukou zástupce Sdružení Linka bezpečí Jana Vyhlídalová, ředitelka reklamních a informačních služeb společnosti Telefónica O2.

" Pro návštěvníky Kampy výstava skončila, život přetvořených telefonních budek však pokračuje. Ty, které neuspěly v dražbě, si budou moci zájemci nadále prohlédnout a obdivovat v prostorách O2 Žlutých lázní a O2 areny. Zde bude umístěna také speciální budka - kasička, která se promění v dlouhodobý charitativní projekt. Ostatní budky bude i nadále možné v případě zájmu po dohodě odkoupit u Linky bezpečí a věnovat tak další potřebné prostředky na podporu dětí a mladých lidí v nouzi,"uvedla Jana Vyhlídalová, ředitelka reklamních a informačních služeb, společnosti Telefónica O2.

Diskuze (1) Další článek: MOTOJEWEL: klenot dámských kabelek (preview)

Témata článku: Operátoři, O2, AR, Dražba, Telefon, Výstava

Určitě si přečtěte