Využívání mobilních aplikací v českých firmách roste

V dnešní tiskové zprávě společnosti Logos se hovoří především o možnostech využívání moderních mobilních aplikací v mnoha odvětvích. Snížení chybovosti uředníků, vyšší produktivita práce, ale i snažší záchrana lidských životů patří podle průzkumu k největším přinosům používání mobilních aplikací v praxi. Nejvetší rozmach loni zaznamenaly podle studie IDC právě telekomunikace a média, zatímco doprava a utility je ve výši investic doženou letos.

V tuzemsku mobilních aplikací využívá třeba i pražský IKEM pro rychlou diagnózu infarktu v terénu. S mobilními aplikacemi se také můžeme setkat například při automatizovaných odečtech plynu či elektřiny, může jít ale i o dálkové nastavení topení nebo odeslání informace o vloupání. O tomto druhu aplikací jsme psali také na Mobilmánii v tomto článku. Dalšími uživateli takových systémů jsou například agentury na výzkum veřejného mínění, kde díky tomu může být dotazník dynamický na základě již sebraných údajů od dotazovaného.

Analytici vidí za vybavováním zaměstnanců mobilními zařízeními zejména zvyšování produktivity práce. Trend potvrzuje i technologická společnost Logos, kde zaznamenávají růst poptávky po podobných řešeních. Zajímavé podrobnosti najdete v kompletní tiskové zprávě.

Diskuze (1) Další článek: Cyklistický tým Siemens bude usilovat o zlato

Témata článku: Lidský život, Mobil, Využívání, Český

Určitě si přečtěte