Vyzkoušejte si nejnovější fotoaplikaci z Pixelů na vašem stávajícím Androidu

Po deseti dnech od představovací akce Googlu, na které americký gigant ukázal nové Pixely a také sluchátka Pixel Buds, se na webu objevila ke stažení aplikace Camera NX V7.1. Stojí za ní Charles_I z fóra XDA, a nejedná se o nic jiného, než o upravenou fotoaplikaci z nových Pixelů, kterou si můžete vyzkoušet i na vašem smartphonu. Vůbec nevadí, že nepoužíváte Pixel, na druhou stranu, u smartphonů jiných značek nebudete mít dostupné všechny funkce.

Aplikace však umí poměrně výrazně obohatit možností focení např. u Nexusu 5X s Androidem 7.1.2 Nougat. V telefonu tak funguje retušování tváře, AE/AF zámek či „pohyblivé fotografie“. Jedná se o variaci na obdobnou funkci u iPhonů (Live Photos), samotné pořízení statické fotky je doplněno krátkých videem. Funkce však zatím v aplikaci nefunguje úplně stoprocentně.

Mezi další změny patří pravidelné upozorňování na zapatlanou optiku, focení do bezztrátového formátu *.DNG či poskytování informací o tom, zda byl při pořízení fotografie použit blesk. Režim HDR+ je hned od spuštění aplikace aktivovaný automaticky. Zřejmě největší inovaci, portrétový režim, se v aplikaci spustit nepodařilo. Funkcve totiž vyžaduje samostatný koprocesor s kódovým názvem „Gouda“, který mají jen nové Pixely.

Pozn. red.: Verze Camera NX V7.1 ZSL enhanced je určena pro smartphony s Androidem 8.x, pro instalaci a spuštění zbývajících dvou verzí potřebujete alespoň Android 7.1.1. Vybranou verzi aplikace stahujte zde.

O nových Pixelech těsně po premiéře:

Zdroj zivesk

Diskuze (2) Další článek: DxOMark: Huawei Mate 10 Pro fotí lépe než iPhone 8 Plus i Galaxy Note 8

Témata článku: Google, Mobilní aplikace, Android, Smartphony, Ostatní, DxOMark, Fotoaparát, HDR, Uživatelské prostředí, Stabilizace, Google Pixel 2, Google Pixel 2 128 GB, Google Pixel 2 XL, Google Pixel 2 XL 128 GB, APK, #Android, Kódový název, Nový pixel, Největší inovace, Focení, Pořízení, Foto, Obdobná funkce, Statická fotka, Aplikace


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 45