Vyzkoušejte testovací verzi mobilního Firefoxu

Vyzkoušejte testovací verzi mobilního Firefoxu

Před několika dny unikly na internet první screenshoty chystaného mobilního prohlížeče z dílen Mozilly. Firefox Mobile, někdy také přezdívaný Fennec, se dostává do fáze testovací alpha verze, tzv. User Experience, a zájemci si jej konečně mohou vyzkoušet. Pro začátek je z mobilních platforem uvolněna verze pouze pro internetové tablety Nokia N810 běžící na systému OS2008 Maemo.

Všichni si ale mobilní Firefox mohou zdarma vyzkoušet na svém počítači. Mozilla uvolnila verze pro MS Windows (ke stažení zde), macovský OS X (instalační soubor zde) i Linux (stahujte zde). Člen vývojového týmu pracující na Fennecu Mark Finkle k tomu říká: „Ještě před uvedením samotné bety chceme nový prohlížeč zpřístupnit co nejvíce lidem, abychom měli co možná nejvíce objektivní zpětnou vazbu.“

Kdy se ovšem objeví beta verze určená už přímo pro mobilní zařízení (nejdříve se počítá s platformou Windows Mobile), není v tuto chvíli jisté. Pokud ale Mozilla nechce přenechat místo na už tak přehuštěném trhu s mobilními prohlížeči startujícímu Skyfiru nebo s Androidem příchozímu browseru od Googlu, měla by si určitě pospíšit.

Zdroj: Mozilla.org

Diskuze (4) Další článek: Tři nové Nokie Nseries v prodeji (ceník)

Témata článku: Software pro mobily, Mobil, Test

Určitě si přečtěte