Vyzkoušeli jsme nový firmware pro Nokii N81

Pro Nokii N81 se před nedávnem uvolnila nová verze firmwaru s označením 20.0.056. Kromě standardních řečí o opravě chyb a stabilnějším provozu se viditelné změny týkají hlavně dvou věcí. Na první pohled si všimnete animovaných přechodů v nabídkách, které obsahuje Feature Pack 2. Vypadá to efektně, ale N81 to viditelně zpomalilo, brzo jsem tedy toto vylepšení vypnul. Druhá výraznější změna se týká Flash Lite přehrávače, který je upgradovaný z verze 2.0 na 3.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Narozdíl od Nokie N78, jejíž firmware je možné updatovat přímo z telefonu, k aktualizaci N81 budete i tentokrát potřebovat PC aplikaci Nokia Software Updater. Stáhnout ji v češtině můžete zde (instalátor .exe, 22,6 MB). Po instalaci nového firmwaru už bude možné příští verze stahovat přímo z telefonu.

Témata článku: Nokia, Firmware, Nový firmware

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14