Windy pomáhá při hurikánech a vám dá přesnou předpověď počasí. V mobilu je zdarma

V době přírodních katastrof eviduje služba Windy.com návštěvnost přes milion uživatelů denně. Opírají se o ni média, vláda, krizové štáby a především běžní uživatelé. Díky tomu již pravděpodobně zachránila nemálo lidských životů. Jedná se o webovou službu s přehlednou animací vývoj počasí v nastávajících dnech.

Předpověď se opírá o evropský model ECMWF, který si služba Windy licencuje a jako jediná ho dále nabízí běžným uživatelům zdarma. Model sbírá data z tisíců meteorologických stanic po celém světě. Dokáže předpovědět vývoj počasí a povětrnostních podmínek v různých nadmořských výškách s lepší přesností, než zastaralý  americký model GSF.

Služba původně vznikla především pro rekreační sportovce, ale díky úspěchu a přesnosti je nyní používána jako bezplatný zdroj cenných informací při přírodních katastrofách. Kromě webového rozhraní si můžete Windy stáhnout i do mobilu. Aplikace je dostupná pro Apple iOS i Android.

Jak běhá Windy na Androidu:

Windy je super a jestli žasnete nad tím, kde se taková služba najednou vzala, tak vězte, že to až tak najednou nebylo. Před třemi lety ji jako Windyty představil Ivo Lukačovič (zakladatel a majitel Seznamu). Od té doby se vyvíjí, zdokonaluje (a přejmenovává).

Diskuze (1) Další článek: Pi Charger nabídne skutečné bezdrátové nabíjení. Stačí k němu jen přiblížit telefon

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Windy, Počasí, Seznam, Pře, Americký model, Hurikán, Běžný uživatel, Win, Přírodní katastrofa, GSF, MOBI, Apple IOS, Webová služba, Předpověď, Média, Krizový štáb, Mobil, Lidský život, Celý svět, Uživatelé, Ivo Lukačovič, Webové rozhraní


Určitě si přečtěte