Windy pomáhá při hurikánech a vám dá přesnou předpověď počasí. V mobilu je zdarma

V době přírodních katastrof eviduje služba Windy.com návštěvnost přes milion uživatelů denně. Opírají se o ni média, vláda, krizové štáby a především běžní uživatelé. Díky tomu již pravděpodobně zachránila nemálo lidských životů. Jedná se o webovou službu s přehlednou animací vývoj počasí v nastávajících dnech.

Předpověď se opírá o evropský model ECMWF, který si služba Windy licencuje a jako jediná ho dále nabízí běžným uživatelům zdarma. Model sbírá data z tisíců meteorologických stanic po celém světě. Dokáže předpovědět vývoj počasí a povětrnostních podmínek v různých nadmořských výškách s lepší přesností, než zastaralý  americký model GSF.

Služba původně vznikla především pro rekreační sportovce, ale díky úspěchu a přesnosti je nyní používána jako bezplatný zdroj cenných informací při přírodních katastrofách. Kromě webového rozhraní si můžete Windy stáhnout i do mobilu. Aplikace je dostupná pro Apple iOS i Android.

Jak běhá Windy na Androidu:

Windy je super a jestli žasnete nad tím, kde se taková služba najednou vzala, tak vězte, že to až tak najednou nebylo. Před třemi lety ji jako Windyty představil Ivo Lukačovič (zakladatel a majitel Seznamu). Od té doby se vyvíjí, zdokonaluje (a přejmenovává).

Diskuze (1) Další článek: Pi Charger nabídne skutečné bezdrátové nabíjení. Stačí k němu jen přiblížit telefon

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, GSF, Počasí, Windy, Mobil, Ivo Lukačovič, Apple IOS, Krizový štáb, Lidský život, Běžný uživatel, Webová služba, Přírodní katastrofa, Seznam, Webové rozhraní, Předpověď, Celý svět, Evropský model, Média, Předpověď počasí, Hurikán, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

** Čekáme tři nové iPhony navazující na loňský model X ** Víme o nich hodně. Má Apple v rukávu utajený trumf? ** Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00

Filip Kůžel, Martin Miksa | 235

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117