WLAN Wizard: na Wi-Fi s Nokiemi nyní mnohem jednodušeji

Přibližně od začátku listopadu nabízí Nokia na svých webových stránkách uživatelům symbianových smartphonů N80 zajímavou aplikaci, která jim značně usnadní práci s bezdrátovými Wi-Fi sítěmi. WLAN Wizard je drobný nástroj pro vyhledávání, ukládání a jednoduché připojení k dostupným bezdrátovým sítím. Uživatelům Nokie N80 Internet Edition dokonce průběžně ukazuje dostupné bezdrátové sítě na aktivním pohotovostním displeji. Pokud si některou z nich vyberete, stačí kliknout, jednoduše nastavit a můžete začít surfovat.

Klepněte pro větší obrázek WLAN Wizard na displejích Nokie N80 Internet Edition

WLAN Wizard funguje i na ostatních zařízeních vybavených Symbianem S60 3rd Edition. Jen Nokie N80 Internet Edition ale podporují přímé zobrazování dostupných bezdrátových sítí na aktivním pohotovostním displeji. Že vám doma ona zmiňovaná „internetová edice“ Nokie N80 chybí? Nevěšte hlavu. Na stránkách Nokia Software Update (informace o službě) už jsou nebo by již brzy měly být dostupné nové verze firmwaru řešící tento problém i na ostatních zařízením 3rd Edition podporujících technologii Wi-Fi. O tom, zda už byly nové verze softwaru vydány nebo ještě ne, ale oficiální zdroje mlčí.

Tip: Máte Wi-Fi telefon se Symbianem S60 3rd Edition a zkoušíte aktualizaci firmwaru kvůli WLAN Wizardu? Pochlubte se uživatelům v diskusi se svými zkušenostmi.

Témata článku: Nokia, Wi-Fi, MNO

Určitě si přečtěte

Operátoři dělají z LTE pevný internet. Pomůže na venkově a mobilům neublíží

Operátoři dělají z LTE pevný internet. Pomůže na venkově a mobilům neublíží

** Pro mobily jsou ceny internetu vysoké a datové limity malé. ** Domácnostem však operátoři dají mnohem výhodnější nabídku. ** Může LTE nahradit xDSL, Wi-Fi, nebo dokonce optiku?

29.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 50

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

** Wi-Fi má problém ** Šifrování WPA trpí kritickou chybou ** Výrobci už naštěstí chystají záplaty

21.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 12

Konektivita na cestách. Chceme spolehlivé LTE, ne Wi-Fi ostrůvky

Konektivita na cestách. Chceme spolehlivé LTE, ne Wi-Fi ostrůvky

** Operátoři připravují LTE pro metro včetně tunelů. ** Najednou nás dopravní podnik překvapí Wi-Fi sítí v 6 stanicích. ** Najdou se výjimky, ale jinak je to s konektivitou na cestách bída.

21.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7