Xiaomi umí zaujmout. Jeho m-peněženka dá úrok větší než v bance

Xiaomi umí zaujmout. Jeho m-peněženka dá úrok větší než v bance

Xiaomi je štika ve smartphonovém rybníce. Dalším velkým projektem má být systém pro mobilní platby. O to se dnes snaží kde kdo, ale Xiaomi ví, jak nalákat – jeho platební systém bude uživatelům vyplácet úroky. Prezident společnosti Bin Lin to uvedl na konferenci Connector v Pekingu.

Uživatelé, kteří si ze své banky převedou peníze do mobilní peněženky Xiaomi, budou dostávat úrok ve výši lehce přes 3 %. Veškeré transakce provedené v systému, jsou bezplatné. Tak jako většina produkce firmy, se novinka bude zatím týkat pouze domovské Číny.

Bin Lin také uvedl, že Xiaomi nemá ambice stát se bankou, cílem je vybudovat užitečnou službu, kde budou banky fungovat jako partnerské instituce. Xiaomi už absolvovalo testovací provoz s několika partnery a komerční spuštění je na spadnutí. Xiaomi zatím nehodlá konkurovat ani systémům jako je Apple Pay. Služba bude sloužit pro převody mezi jednotlivými uživateli.


Ještě jeden zajímavý citát Bin Lin na konferenci vypustil z úst. Možná do jisté míry vysvětluje úspěch Xiaomi: „Rádi bychom vydělávali peníze. Ale právě teď je naším cílem tržní podíl. Znamená to pro nás všechno.“

Via <re/code>

Diskuze (9) Další článek: MobilEdit: správa mobilních zařízení v počítači

Témata článku: Xiaomi, Úrok, M Pen, Jednotlivý uživatel, Citát, Peněženka, Komerční spuštění

Určitě si přečtěte