Xperia X1 bude mít rekordní výdrž a dostane 256 MB RAM

Sony Ericsson Xperia X1 patří mezi telefony, o kterých se v současné době diskutuje nejvíce. Na Mobilmanii se o ní vedou často velmi dlouhé debaty, spousta uživatelů například nemůže unést fakt, že Xperia X1 je na prvním místě v katalogu mobilů, i když se zatím ještě neprodává. Nyní se objevila zajímavá informace, kterou potvrzuje také white paper stažený přímo ze stránek společnosti Sony Ericsson. Původně měl mít model X1 kapacitu operační paměti 128 MB, což by při tak velkém rozlišení displeje, kterým Xperia disponuje, přeci jen nemuselo vždy stačit pro rychlý běh aplikací. Jak lze ale vidět z obrázku umístěného níže, je velmi pravděpodobné, že se u Xperie setkáme s 256 MB operační paměti RAM.

Klepněte pro větší obrázek
Data z whitepaperu mluví jasně: 256 MB SDRAM

Není to tak dávno, co s touto kapacitou operační paměti fungoval běžný PC s Windows XP, takže pro Xperii bude 256 MB RAM více než dostatečná hodnota. Sony Ericsson (ve spolupráci s HTC) rozhodně nechce opakovat chybu, které se dopustil u modelu P990i, kdy hodnotu RAM podcenil a tento komunikátor nešlo dlouhou dobu (až do vydání opravných firmwarů) pořádně používat. Zajímavé informace se také objevují o výdrži, telefon by měl údajně zvládnout být více než tři týdny v pohotovostním režimu, což by bylo pro tento druh telefonu skutečně rekordní hodnota. Přes všechny řeči skeptiků to tedy vypadá, že se fanoušci Sony Ericssonu (potažmo HTC) mají na co těšit. Aktualizovaný whitepaper Sony Ericssonu Xperia X1 si můžete stáhnout zde.

Zdroj: SE whitepaper

Témata článku: Smartphony, Xperia, Výdrž, Sony Ericsson Xperia X1, Rychlý běh, Rekord, Rekordní hodnota, RAM, Velké rozlišení

Určitě si přečtěte